У Тернополі пройде зустріч для батьків та спеціалістів на тему “Інклюзія та діти з ООП: можливості та проблеми. Як досягти успіху?”

У Тернополі пройде зустріч для батьків та спеціалістів на тему “Інклюзія та діти з ООП: можливості та проблеми. Як досягти успіху?”
26 Травня 2021
Друкувати цю новину

27 травня 2021 р. у приміщенні Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації відбудеться зустріч для батьків та спеціалістів на  тему “Інклюзія та діти з ООП: можливості та проблеми. Як досягти успіху?”, яку організовують ГО “РУХ- ЖИТТЯ БЕЗ МЕЖ ” та Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання» за підтримки Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації.

На зустрічі з Альоною Скрипко – нейропсихологом, логопедом, психолінгвістом, мамою 18-річного хлопця з аутизмом і порушенням слуху, національним координатором Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання в Україні” ми обговоримо наявність та доступність розвиткових і медичних послуг для дітей і молоді з інвалідністю, мотивуватимемо та підвищуватимемо спроможність взаємодіяти на шляху до побудови ефективної системи континууму освітніх, соціальних та медичних послуг для належної освіти та життєвого успіху таких дітей.

Захід проводиться в рамках грантового проєкту «Рівний доступ до освітніх і розвиткових послуг в Україні в контексті поширення COVID-19» , який впроваджується ГО «Соціальна синергія» у партнерстві з Всеукраїнським форумом «Батьки за раннє втручання»  та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підвищити спроможності взаємодії на шляху до побудови ефективної системи освітніх, соціальних та медичних послуг для дітей з інвалідністю, особливостями розвитку, порушеннями здоров’я, ООП Тернополя та їх родин, спікер – тренер намагатиметься через формування розуміння процесу психологічного розвитку особистості, його основних етапів та вікових криз; обговорення необхідних і достатніх умов, що впливають на формування особистості; надавши їм відомості необхідні для успішного спілкування з дитиною, в освітньому середовищі, в родині, зі спеціалістами; надавши учасникам можливість відчути на собі вплив деяких спеціальних прийомів вивчення особливостей індивідуального розвитку людини.

Що?  

 

Коли?        

 

Де?

 

 

Учасники

Зустріч на тему “Інклюзія та діти з ООП: можливості та проблеми. Як досягти успіху?”

 

Чекаємо вас у четвер, 27 травня об 11:00 год

 

Захід відбудеться за адресою: м. Тернопіль, вул. Сахарова 2, Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації

 

Національний координатор

Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Олена Скрипко

Керівник ГО “РУХ- ЖИТТЯ БЕЗ МЕЖ “ Олена Коваль

Спеціалісти Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації, активісти батьківських ГО, батьки

За додатковою інформацією звертайтеся до Олени Коваль м.т. 0682250174, Kovaloost@ukr.net

 

Довідкова інформація: Нерівний доступ до освіти дітей з особливими освітніми потребами (ООП), зокрема, з інвалідністю, порушеннями , обмеженнями життєдіяльності  є проблемою, що існує на сьогодні в українській освіті та  над якою наразі працюють батьки та батьківські організації. При цьому у випадку, якщо родина отримала послугу раннього втручання вірогідність успіху майбутньої інклюзії такої дитини та її родини збільшується в рази.

Введення в Україні карантину через пандемію Covid-19 створило багато проблем в організації освіти та надання розвиткових послуг для дітей, а саме: нові виклики для на дітей та їхніх сімей, особливо молодших дітей та тих, хто має ООП – пристосуватись до навчання дистанційно; відсутність підтримки та чітких рекомендацій для вчителів щодо організації навчання в умовах поширення Covid-19  щодо використання сучасних освітніх технологій, дистанційної освіти тощо; відсутність необхідного обладнання та ресурсів для учнів та вчителів для провадження дистанційного навчання (підключення до Інтернету необхідної швидкості, комп’ютери та гаджети тощо); відсутність змісту та високоякісних навчальних матеріалів для дистанційного навчання для дітей загалом та з ООП зокрема; відповідальність батьків за організацію дистанційного навчання дітей призвела до додаткового (психологічного) навантаження на працюючих батьків. Раннє втручання було тією послугою, надання якої не припинялося під час локдаунів.

  Категорія: