У реабілітаційному центрі Енергодара дітей повертають до повноцінного життя

15 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Йому шість, і він хоче бути мисливцем за торнадо. Заради цього Данило щодня тренує своє тіло, як спортсмен. Малюк переконаний: навіть важка хвороба мрії не завадить.

День шестирічного Данила розписаний, як у професійного спортсмена. Різниця лише в тому, що нагорода за успіх – не медалі, а можливість ходити.

"Прийшов він до нас зі складним діагнозом. У нього спастичне ДЦП. Не вмів ходити, самостійно пересуватися, але дитина має дуже велику віру в себе. І перші кроки не змусили себе довго чекати", говорить Ганна Погребняк, інструктор з лікувальної фізкультури.

Вона чекала появи дитини кілька років. Малюк народився абсолютно здоровим, запевняли лікарі. Тільки через рік Олена запідозрила: з сином щось не те.

"Все було чудово до того моменту, поки ось я не помітила, що у дитини постійно, так звана, поза свічник. Коли дитина в ліжечку лежить і постійно затискає ручки. І ось просто як грім серед ясного неба."А у вашої дитини ДЦП!" У мене такий шок був", – ділиться жінка.

Про кар'єру, роботу в банку, Олені довелося забути і навіть переїхати із Запоріжжя в Енергодар. Адже тут, на базі дитячого садка, працює один серед кращих реабілітаційних центрів країни. Майже 350 дітей зараз відновлюють здоров'я.

Центр повністю переобладнали в рамках програми компанії ДТЕК "Громада своїми руками!" (Дніпропетровська область). Проєкт впроваджений в семи областях України. За сім років у житті втілено вже близько двох тисяч різних ідей від представників громад.

"Не завжди у батьків є можливість повезти дітей в якісь реабілітаційні центри, тому що все це впирається в дуже немаленькі фінансові вкладення. І те, що компанія ДТЕК бере участь ось в таких програмах, це дуже добре", – говорить Олена Васильєва, мати Данила.

"Доля конкретної дитини. Сьогодні вона впевнено стоїть на ногах, ну ось він результат! Ось він сенс! Ось те, що називається соціальна участь", – говорить Сергій Шовгеля, директор ДТЕК Запорізька ТЕС.

Нещодавно Даня вступив до музичної школи. І тепер розмірковує: яку професію обрати в майбутньому.

Який би шлях не вибрав, впорається, впевнена мати, адже найважчі кроки син уже зробив.

Сьогодні

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.