У Миколаєві говорили про дітей з інвалідністю та раннє втручання

У Миколаєві говорили про дітей з інвалідністю та раннє втручання
26 Січня 2018
Друкувати цю новину

«Батьки дітей з інвалідністю та особливостями розвитку запрошуються до участі у безкоштовному семінарі «Поговоримо про наших особливих…!!», – такий анонс був розповсюджений в Миколаєві напередодні Водохреща.

А у суботу, 20 січня, у приміщенні Центральної дитячої бібліотеки ім Ш.Кобера та В.Хоменко  за ініціативи  ГО “Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю “Сильні разом”, за підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України відбувся однойменний захід.

На протязі 3-х годин учасники спілкувалися з Оленою Скрипко,  національним координатором Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», не лише як зі співробітником Національної Асамблеї людей з Інвалідністю України, психологом, логопедом, корекційним педагогом, а в першу чергу як з мамою 14-ти річного хлопця з аутизмом.

Учасники інформаційно-практичного заходу отримали інформацію та подискутували на теми важливості раннього втручання у реабілітації дітей з особливостями розвитку раннього віку, а як результат їх соціалізації та зменшенні інвалідізації і серед дітей, і серед їх родин. Говорили про українські реалії діагностування, корекції, реабілітації та освіти дітей з особливостями розвитку та інвалідністю; про проблеми психокорекційної роботи з родиною та з дитиною через сім’ю; необхідність спеціальної підготовки психологів, корекційних і соціальних педагогів та її зміст; специфіку заміни ПМПК на ІРЦ; про взаємовідносини між спеціалістами, педагогами, лікарями та батьками дитини з інвалідністю; про останні зміни в нормативно-правовому полі з реформування системи освіти, медицини, надання соціальних послуг.

Батьки, що не мали змоги залишити своїх дітей приходили разом з ними і на час спілкування з ними займалися фахівці бібліотеки (було проведено творчі майстер-класи.

Одна з мам – учасниць заходу, зокрема прокоментувала: «Дякую за зустріч! Альона нагадала, що проблеми необхідно вирішувати комплексно. На прикладі послуги раннього втручання стає зрозумілим важливість того, що спеціалісти мають бути командою. Що разом – ми сила! Що ми – красиві матусі (і татусі), і подекуди визнати в чомусь свою безпорадність – це шлях і можливість віднайти ресурс на проблеми, що потребують вирішення. Добре, коли розумієш, що мета – не «дотягнути дитину до норми», а готувати його до дорослого (за можливості самостійного незалежного) життя, базуючись на його сильних сторонах. Радісно бачити, як потроху навколо змінюється ставлення до наших дітей».

  Категорія: