У Львові для дітей з особливими потребами організують унікальний проєкт “Торкаючись, бачу: великі українці”

by Наталія | 22 Жовтня 2015 10:08

У неділю, 1 листопада, у Палаці мистецтв представлять інтерактивний соціально-мистецький проєкт "Торкаючись, бачу: великі українці". Завдяки цьому проєкту дітей та людей з особливими потребами залучатимуть до мистецтва. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

[1]

“Це унікальний проєкт, який зруйнує стереотип, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить, - зазначила Христина Береговська. - Вперше створено можливість показати незрячим, як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки”.

За словами Христини Береговської, студенти Львівської національної академії мистецтв уже закінчують створення 12 скульптур видатних українців: Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Нігояна, Андрея Шептицького, Георгія Гонгадзе та інших. До кожного бюсту буде долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля про кожну відому особистість та аудіозапис. Про відомих українців розповідатимуть Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

[2]

Розмалюють скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. У такий цікавий спосіб діти ознайомляться з відомими постатями, обраними для проєкту. А люди з вадами зору, торкаючись, "бачитимуть" визначні постаті та дізнаються про них інформацію за допомогою аудіозапису.

Презентація проєкту відбудеться у неділю, 1 листопада, о 16:00 год у Львівському Палаці мистецтв.

Згодом проєкт "Торкаючись, бачу: великі українці" представлять у 20 народних домах районних центрів Львівської області, а також в інших містах України.

Львівська ОДА

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/4_1445419761_613x418.18016194332_3_0.jpg
  2. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/IMG_5199_1445419788.jpg

Source URL: https://naiu.org.ua/u-lvovi-dlya-ditej-z-osoblivimi-potrebami-organizuyut-unikalnij-proekt-torkayuchis-bachu-veliki-ukrayintsi/