У Кропивницькому волонтери-іноземці відволікають онкохворих від думок про хворобу

10 Серпня 2018
Друкувати цю новину

У Кропивницькому волонтери-іноземці відволікають онкохворих від думок про хворобу

Арт-терапія з пластиліном, знайомством з культурою інших країн та вивчення англійської, турецької для онкохворих в Кропивницькому проводять шість іноземців-волонтерів у рамках соціального проєкту Empower.

- Стажери приїхали підтримати онкохворих як психологічно, так і соціально. Наша мета на таких "уроках" за одну годину дати можливість пацієнтам відволіктися і забути про саму лікарню, - відзначила під час прес-конференції координаторка проєкту Анастасія Герасименко.

Приміром, разом з пацієнтами обласного онкодиспансеру обговорювали тему турецьких забобонів, танцювали індонезійський народний танець, або ж святкували нове міжнародне свято торта, звісно із смакуванням торта.

Проєкт триватиме з 1 липня до 10 серпня у Кропивницькому в рамках реалізації програми міжнародних стажувань від ВМГО AIESEC.

Загалом організатори проєкту Empower дають можливість пацієнтам онкологічної лікарні познайомитись з культурою різних куточків світу, не виходячи за межі лікарні. Заняття проводяться у формі презентацій, лекцій, командних завдань.

Крім того, як каже волонтерка проєкту з Індонезії Лінтан Сарі, приміром, вона під час занять разом з пацієнтами багато чого дізналася і про свою країну.

- Проєкт дозволяє розвивати емпатію між лікарем та пацієнтом, - каже Лінтан Сарі, яка навчається на лікаря.

- Не кожне заняття може пройти гладко, адже усі різні, крім того це лікарня, тому пацієнтам може бути і фізично боляче, - відзначає волонтер проєкту Емре Генз, який навчається на психолога. - Запам'ятався момент, коли жінка розплакалася під час заняття, адже в неї була мрія народити дитину, однак після лікування її мрію буде важко реалізувати.

Про важливість емоційної складової в лікуванні пацієнтів, в тому числі і таких проєктів, відзначає і лікар-онколог Кіровоградського обласного онкодиспансеру Андрій Гардашніков.

Гречка

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар