У Києві відбулося перше засідання українсько-канадської міжнародної науково-практичної конференції з питань реабілітації учасників АТО

У Києві відбулося перше засідання українсько-канадської міжнародної науково-практичної конференції з питань реабілітації учасників АТО
9 Жовтня 2015
Друкувати цю новину

У Національній академії наук України відбулося перше пленарне засідання українсько-канадської міжнародної науково-практичної конференції. Захід був присвячений фізичній, медичній та психологічній реабілітації учасників антитерористичної операції. Основними організаторами конференції виступили Міністерство оборони України, Посольство Канади в Україні та Ліга українок в Канаді.

Від імені Міністра оборони України учасників заходу привітав голова засідання помічник Міністра оборони професор полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

«Наша країна із вдячністю цінить величезну допомогу дружньої держави українській армії. В даний час можна сказати, що завдяки співпраці з Канадою ми набагато швидше дійшли такого рівня, який дає нам реальну можливість перейти до створення нової української моделі в питаннях комплексної реабілітації захисників Батьківщини», – сказав Всеволод Стеблюк.

Народний депутат України Сергій Березенко зазначив, що найближчим часом буде підписана Президентська Програма реабілітації учасників АТО. Однією з її особливостей буде повна переорієнтація медичних та оздоровчих закладів, які раніше обслуговували виключно чиновників, на лікування учасників бойових дій. Реабілітаційні заходи охоплять як демобілізованих, так і діючих військових.

До речі, відомі військові канадські лікарі засвідчили факт готовності української військово-польової медицини до переходу на стандарти НАТО. Але цей перехід буде можливим тільки за тієї умови, якщо і першочергове лікування, і реабілітація стануть єдиною системою. За статистикою Другої cвітової війни 80 відсотків важкопоранених вже не повертались ні в стрій, ні до нормального життя. Втім, сучасний передовий досвід дозволяє скоротити цей відсоток до п’яти.

Практична частина конференції триватиме до 10 жовтня на базі лікувальних та оздоровчих закладів.

Міністерство оборони України

  Категорія: