У Харкові людей з інвалідністю навчать творчих професій

12 Вересня 2019 Друкувати цю новину

У Харкові людей з інвалідністю навчать творчих професій

Тренінг-конференція «Зміни на краще своє життя» для людей з інвалідністю відбувся 9 вересня в готелі «Харків Палас».


Захід відбувся в рамках соціального проєкту «Харков - місто талантів», який став одним з переможців у конкурсі на участь у Громадському бюджеті. Автор ініціативи - громадська організація «Червона Рута». Учасниками проєкту стали 50 людей різного віку, в числі яких особи з інвалідністю на візках і люди з порушеннями опорно-рухового апарату. Проєкт стартував 31 липня. Протягом 2,5 місяців вони вивчатимуть мистецтво фотографії та фотошопа, а також вчитимуться знімати та монтувати відеоролики.

За словами керівника проєкту Оксани Бакуменко, головна мета ініціативи - допомогти людям з інвалідністю адаптуватися в суспільстві, а також освоїти цікаву і прибуткову професію. «Наші професійні фотографи не тільки навчать людей цьому ремеслу, але і розкажуть, як можна продавати свої роботи через соціальні мережі. Крім того, ми залучаємо до участі в проєкті спонсорів, які можуть запропонувати реальну роботу. Сьогодні я бачу, як у учасників горять очі, їм цікаво це, і вони роблять великі успіхи», - зазначила Оксана Бакуменко.

Учасників проєкту привітала заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. Вона зазначила, що міська влада приділяє особливу увагу реалізації в Харкові інклюзивних проєктів, продовжуючи активну роботу з адаптації шкіл і закладів культури для людей з інвалідністю.

У Харкові людей з інвалідністю навчать творчих професій

«З цими людьми також працюватимуть психологи, що дуже важливо. І я впевнена, що всі учасники, які зможуть тут отримати відповідні знання та професійні навички, будуть налаштовані надалі зробити їх основною для свого працевлаштування і отримання доходу. Таким чином, в цьому проєкті закладено дуже багато складових, і сподіваємося, всі вони будуть успішно реалізовані», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

У числі учасників школи - харківський паралімпієць з армрестлінгу Микола Татевосян. На його рахунку - медалі, загальна вага яких 6 кг. Сьогодні, каже спортсмен, вирішив освоїти і творчу професію.

«Я в дитинстві захоплювався фотографією, тоді, правда, фотоапарати були ще чорно-білі, сьогодні вирішив продовжити це хобі. На цих заняттях я вже багато цікавого й нового почерпнув і навіть не думав, що фотошоп такий багатогранний», - зазначив Микола Татевосян.

Завершиться навчання в жовтні. Після закінчення занять усі учасники отримають відповідні сертифікати. Надалі організатори планують розширити проєкт і залучити до занять фотографією ще і старшокласників з інвалідністю.

Зазначимо, проєкт реалізується за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

Харьковские Известия

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.