У Чернівцях уперше відбувся навчально-практичний семінар «Супровід і допомога жінкам з інвалідністю в медичних закладах»

23 Вересня 2020 Друкувати цю новину

Він проходить у рамках проєкту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області», який реалізує ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» (член НАІУ)  за підтримки Міжнародної організації «Pact»Pact Ukraine, яка впроваджує проект «Жінки України: залучені, незламні, спроможні» за фінансової підтримки Уряду Канади.

Семінар, який відбувся в актовій залі на базі КМУ «Міська дитяча лікарня» відвідали медичні працівники закладів охорони здоров’я Чернівецької області (Чернівецької ОКЛ, ЛШМД м. Чернівці, Сторожинецької ЦРЛ, Буковинського центру відновного лікування та комплексної реабілітації дітей, Чернівецькому ОМДЦ, КНП «Чернівецькій ОЦЕМД та МК» та ін.).
З вітальним словом до учасників семінару звернулись представники Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної адміністрації В. Павлюк і О. Грегуцак та головний лікар КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня» С. М. Сторожук, а також підкреслили актуальність проблеми доступності, реалізації конституційних прав жінок з інвалідністю в Чернівецькій області, надання медичних послуг, які є на особливому контролі.
Метою семінару було підвищення рівня кваліфікації та розуміння особливостей жінок з інвалідністю (з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату та ін. нозологій) працівників сфери охорони здоров’я; формування у медпрацівників практичних навичок супроводу та допомоги пацієнткам з інвалідністю.
Висвітлювались питання:
  •  «Інвалідність і здоров’я. Що ми знаємо про інвалідність?».
  • «Загальні поради при спілкуванні з людьми з інвалідністю».
  • «Бар’єри, з якими стикаються люди з інвалідністю».
  • «Як покращити доступ до всіх послуг системи охорони здоров’я для людей з інвалідністю».
 Особливу увагу було приділено супроводу та особливостям надання допомоги. Крок за кроком розглядались різні техніки переміщення по пандусу, з коляски на кушетку (оглядовий стіл) і навпаки, з коляски на гінекологічне крісло за допомогою медичного працівника; з положення «лежачи» в положення «сидячи» за допомогою медичних працівників; переміщення в туалетній та у ванній кімнатах.
Учасниці/ки отримали особистий досвід практикування, практичних уроків, можливість набути навичок супроводу і допомоги жінкам з інвалідністю в медичних закладах завдяки чарівним і, в той же час, високо-професійним дівчатам-реабілітологам – Л. Душковій та М. Скорейко, які є справжніми фахівцями своєї справи.
Семінар пройшов у новому сучасному руслі, дружній атмосфері. Медичні працівники отримали не лише багато нової корисної інформації, практичних навичок, а також психологічний супровід, інтерактивні вправи, креативні завдання й рефлексію від доктора психологічних наук, доцента кафедри педагогіки та соціальної роботи В. Балахтар Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Це просто необхідно для продуктивної роботи в нових умовах, а гасло «Навчаючи – вчимось» спрацювало на сто відсотків!
Приємно було відчувати і бачити зацікавленість аудиторії, зворотній зв'язок, бажання спробувати як правильно надати допомогу пацієнту з інвалідністю або маломобільній особі.
Щиру подяку хочемо висловити керівництву закладу КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня», яке доклали усіх зусиль, щоб усім учасникам семінару було доступно, зручно і комфортно, та карантинні вимоги виконані.
Віримо, що набуті навички полегшать роботу медичних працівників і сприятимуть наданню якісних послуг, допомоги і супроводу жінок з інвалідністю в медичних закладах. І ми дуже раді, що важливі кроки до цього питання вже зроблені в нашій області.
Щиро дякуємо за важливу підтримку та сприяння Уряду Канади, Міжнародній організації «Pact» Pact Ukraine в Україні, Національній Асамблеї людей з інвалідністю України, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА (О. В. Чорний).
Дякуємо за активність усім медичним працівникам – учасникам семінару!
ГО "Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю "ЛІДЕР"
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.