Творчі надбання, таланти і можливості людей з порушенням зору: товариство незрячих запрошує на свято

18 Жовтня 2017 Друкувати цю новину

Творчі надбання, таланти і можливості людей з порушенням зору: товариство незрячих запрошує на свято

Щоб привернути увагу влади, меценатів і громадськості до проблем та показати можливості людей з порушенням зору, 15 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день білої тростини. Сьогодні ж о 12.00 у будинку культури Львівського УВО УТОС (вул. Замарстинівська, 130) відбудеться один з основних заходів, які цього року організовує Львівський осередок товариства незрячих.

Такий захід, зі слів Любові Кукурузи, голови правління Львівської обласної організації УТОС, проводять з метою показати творчі надбання, таланти і можливості людей з порушенням зору, адже серед членів організації є багато творчо обдарованих особистостей, спортсменів, чинних чемпіонів світу та паралімпійців, вчених, художників, тифлопедагогів, політиків.

«Ці заходи ми починаємо раніше і закінчуємо до Міжнародного дня незрячих, і саме в цей проміжок – із жовтеня до першої половини листопада, на різних площадках в нас проходить дуже багато заходів. Один з таких заходів відбувся минулого тижня – ми відзначали День народження нашої спецбібліотеки. Сьогодні в будинку культури відбудеться основний захід. Це виставка творчих робіт наших незрячих, показ творчих можливостей. До участі в заході запрошені представники влади та місцевого самоврядування, благодійники, члени інших громадських організацій, працівники ЗМІ, друзі товариства.

Цей захід проводиться за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради. Принагідно хочемо відзначити, що підтримку з боку органів місцевого самоврядування незрячі відчувають постійно, що виражається в реалізації мікропроєктів, заходів, наданні пільг на житлово-комунальні послуги та проїзд людям з інвалідністю за зором, наданні матеріальної та продуктової допомоги. А також в тому, що у Львові є озвучені світлофори, є тактильна плитка та інші потрібні речі для незрячих», - розповіла Любов Кукуруза.

Як кажуть в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, місто співпрацює з товариством незрячих вже понад 10 років, і ця співпраця відбувається в основному через реалізацію проєктів, заходів та фінансової підтримки. Завтрашній захід місто фінансово підтримало на суму 32,5 тис. грн.

«Організації незрячих є активними, завжди подаються до нас на соціальні проєкти і заходи, на соціальну підтримку, і ми завжди стараємося допомогти. Зокрема, на цей захід з бюджету міста виділено 32,5 тис. грн. Територіальній первинній організації виділяються кошти на підтримку в сумі 30 тис. грн. Також до Міжнародного дня незрячих будемо надавати допомогу незрячим, які є в нас на обліку – це близько 1200 осіб, на загальну суму допомоги близько 360 тис. грн.», - розповів заступник начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Зі слів Любові Кукурузи, проводять багато заходів, щоб залучати до них якомога більше і друзів, і партнерів, і благодійників, і владу, щоб більше говорити про проблеми і показувати можливості незрячих. Тому вже в найближчих планах осередку – створити при організації міні-реабілітаційний центр – кімнату фізичної реабілітації, закупити туди спеціальне  спортивне обладнання.

Львівська міська рада

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.