ЦВК спрощує процедуру зміни виборчої адреси для ВПО та інших виборців

3 Серпня 2020
Друкувати цю новину

24 липня 2020 року Центральна виборча комісія (ЦВК) внесла зміни до процедури зміни виборчої адреси. Відтепер виборці, які проживають не за місцем реєстрації, можуть змінити свою виборчу адресу без необхідності додавати до заяви будь-які документи як доказ свого проживання за обраною виборчою адресою.

Нова процедура мотивуватиме більше виборців зареєструватися та взяти участь у голосуванні на місцевих виборах у своїх громадах. Виборці повинні змінити свою виборчу адресу до початку реєстрації кандидатів на виборах, і вони не можуть зареєструвати нову виборчу адресу протягом року після зміни попередньої адреси, щоб уникнути можливих зловживань новою процедурою у незаконних цілях.

Змінити виборчу адресу стало можливим від 1 липня. Виборці з електронним підписом можуть подавати заявку в режимі онлайн, а виборці з інвалідністю звертатися через довірену особу.

Дивіться відео, розроблене ЦВК за підтримки IFES, про те, як змінити виборчу адресу.

Щоб ознайомити українців зі спрощеними процедурами, ЦВК за підтримки IFES розробила два соціальних відео, які пояснюють, як можна змінити виборчу адресу та як це зробити онлайн через Кабінет виборця на вебсайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua.
Цими двома відео ЦВК розпочала просвітницьку та інформаційну кампанію під гаслом «ПРОсто», підкреслюючи готовність ЦВК спілкуватися з виборцями просто й зрозуміло.

Дивіться відео, розроблене ЦВК за підтримки IFES, про те, як змінити виборчу адресу онлайн.

Також Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» підготувала інфографіку з детальною інформацією про нові процедури.
Ми радимо вам ознайомитись з цими відео та поділитись ними зі своїми друзями, хто мешкає не за місцем реєстрації, у соціальних мережах.

Діяльність IFES в Україні є можливою завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії. Зміст цього повідомлення не обов’язково відображає погляди USAID, а також урядів США, Канади чи Великої Британії.
З 1994 року IFES відіграє значну роль у просуванні проведення виборчої, адміністративної та правової реформ в Україні. Разом з Центральною виборчою комісією (ЦВК) і неурядовими партнерами, IFES сприяє діалогу щодо реформи виборчої системи, підвищує спроможність місцевих організацій громадянського суспільства, впроваджує найкращі практики у сфері підготовки членів виборчих комісій, а також сприяє реалізації в Україні критично важливих реформ політичного фінансування. Аналізи і коментарі, підготовлені IFES та партнерами з числа представників громадянського суспільства є джерелом інформації з виборчої тематики як для національних, так і для міжнародних зацікавлених сторін.

Інформаційне повідомлення IFES

 

  Категорія: