Цьогоріч на інклюзивному навчанні в області на 150 дітей більше

28 Вересня 2018 Друкувати цю новину

Цьогоріч на інклюзивному навчанні в області на 150 дітей більшеІнклюзивне навчання набирає популярності серед батьків та дітей з особливими освітніми потребами. Щороку кількість діток, котрі навчаються у звичайних школах зростає. Цьогоріч на Житомирщині на інклюзивному навчанні 586 дітей.

За інформацією управління освіти і науки ОДА, на Житомирщині цьогоріч до звичайних шкіл на інклюзивне навчання пішло ще більше дітей. Якщо у 2017 році це було 434 з особливими освітніми потребами, то цього року на 150 дітей більше.

Нагадаємо, що кожну дитину з інвалідністю, котра іде на інклюзивне навчання до школи, забезпечують обладнанням та корекційними засобами відповідно до її потреб.

Найбільше батьки влаштовують своїх дітей на інклюзивне навчання в школи Житомира, Коростеня та Новограда-Волинського. На сьогодні 191 загальноосвітній заклад в Житомирській області має у своїх класах дітей з інвалідністю. Проте за інформацією управління освіти і науки ОДА, практично в кожному районі та ОТГ є діти на інклюзивному навчанні і створені відповідні умови в класах.

У школі для кожної дитини розробляється індивідуальна програма з переліком матеріалів для забезпечення навчання та корекційно-розвивальними годинами. Відповідно до потреб школяра проводять заняття з психологом, логопедом, вчителем-дефектологом. Якщо в закладі освіти немає необхідного спеціаліста, то його запрошують для проведення занять з дитиною. На корекційно-розвивальні заняттях за допомогою матеріалів та обладнання для навчання створюються навчальні, ігрові, сенсорні та релаксаційні зони.

Мережа інклюзивно-ресурсних центрів, що створена в області, якраз і займатиметься інтеграцією дітей з особливими потребами в школи. Спеціалісти таких центрів проводитимуть комплексні оцінки дітей та надаватимуть рекомендації щодо їх навчання батькам, вчителям. А також надаватимуть фахову допомогу та проводитимуть корекційні заняття з вузьконаправленими спеціалістами для розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Про те, як оформити дитину з особливими освітніми потребами на інклюзивне навчання до загальноосвітнього закладу читайте в покроковій інструкції.

Житомирська ОДА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.