ТСН покаже історії незламних духом героїв АТО у проєкті “Переможці”

6 Січня 2016 Друкувати цю новину

Ті, хто втратили на війні кінцівки, але не втратили силу духу: ТСН презентує проєкт "Переможці" - це світлини та історії українських бійців та волонтерів, поранених на сході. Спочатку організатори планували зробити фотовиставку, але задум швидко перетворився на великий мультимедійний проєкт. До нього долучилися фотограф зі світовим ім'ям, волонтери, відомий глянцевий журнал і американський благодійний фонд, йдеться у сюжеті ТСН.

До офіційної презентації проєкту залишається трохи більше місяця, але його автор і куратор, ведуча ТСН Соломія Вітвіцька вже поділилася планами.

"Ось у цій фотостудії впродовж місяця ми готували спільний проєкт каналу "1+1" та журналу VIVA - "Переможці". Наші герої - це люди, котрі бачили війну, але не звикли позувати на камеру – військові, волонтери -вони втратили кінцівки на війні. І от серед них, зізнаюся, є той, хто надихнув мене на "Переможців", - зізналася Вітвіцька.

З Юрком Весельським команда проєкту познайомилася близько року тому у шпиталі. Молодий, життєрадісний і важко було повірити, що цей 20-річний десантник 95 бригади, герой, поранений в обидві ноги, вивів з під обстрілу БТР і врятував життя своїм побратимам. Праву ногу йому довелося ампутувати. І вже після того як йому поставили протез, Юрко зізнався - більше за все боїться, що його жалітимуть. Такі страхи бійців підтверджували і волонтери, які постійно допомагають у шпиталі

"Людина – це ж не нога, не рука, це не око. Це – душа. Якщо в людини є велика душа і тобі приємно з нею говорити. Ми ж не говоримо до ноги? Ми звертаємося до людини, до особистості", - наголосила волонтерка Ганна Гвоздяр.

Нині герой АТО Юрко, який переконаний, що ставлення до людей із інвалідністю потребує докорінної зміни, заочно навчається у війському ВИШі та повернувся служити у свою частину в Житомирі.

Тим часом ТСН та журнал VIVA почали працювати над проєктом, який би змінив громадську думку і ставлення до людей з інвалідністю. Без вагань і гонорару до команди одразу приєдналися і відомий фотограф Олександр Мордерер, і арт-директор його фотостудії - Тетяна Рубльова.

"Ми знімаємо буквально по три-п'ять хвилин. І фактично з першого разу досягаємо потрібного нам результату. Це дивує, взагалі-то є мало "зірок", з котрими вдається отримати такий результат", - прокоментував Мордерер.

Головний редактор журналу VIVA, який готує спецпроєкт "Переможці", Іванна Слабошпицька зауважила, що її неабияк вразили історії кожного із героїв.

"На початку ми думали, що історії будуть подібні. Але виявилося, що життя - це найкращий сценарист всіх історій. У кожного своя, абсолютно приголомшуюча історія , від якої мурашки йдуть шкірою", - додала Іванна Слабошпицька.

Поки ж тривали знімання, організатори також допомогали громадській організації "Підмога.інфо" вирішувати бюрократичні питання, пов'язані з проблемами протезування. А ще - майже зібрали підписи під петицією до столичної влади щодо встановлення пандусів та ліфтів для людей з інвалідністю.

"Я б хотіла, щоб Україна звернула увагу на те, наскільки зручно хлопцям з такими проблемами приходити додому, приходити на роботу, заходити в метро, користуватися громадським транспортом, навіть знаходиться в тому ж госпіталі", - підсумувала президент і співзасновниця фонду SAVE LIVES TOGETHER Ірина Пилипенко.

Проєкт "Переможці" налічує 18 героїв, але фотографій буде більше, оскільки автори кажуть, що роботи вийшли такими яскравими, що серед них важко було обрати найкращі.

Уже 3-го лютого в музеї Тараса Шевченка буде представлений спецвипуск "VIVA-Переможці", цикл сюжетів ТСН і, звісно, сама фотовиставку.

Кореспондент ТСН Наталка Ярмола
та ведуча ТСН Соломія Вітвіцька

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.