Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області підвели підсумки роботи у першому півріччі

17 Липня 2014
Друкувати цю новину

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області підвели підсумки роботи у першому півріччі

За участю директорів районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області 17 червня відбувся семінар-нарада з питань проведення супервізій та підведення підсумків роботи у першому півріччі 2014 року. Участь у зібранні взяли заступник голови облдержадміністрації Людмила Щербаківська та керівники закладів соціального обслуговування.

За словами заступника директора Вінницького обласного ЦСССДМ Ольги Слободяник, у зв'язку із значним скороченням працівників галузі, надзвичайно важко забезпечити повноцінно діяльність уже налагодженої за останній кілька років системи.

Адже, відповідно до штатних розписів, затверджених станом на 10 липня 2014 року, чисельність посад працівників ЦСССДМ області становить 373, що на 55% менше ніж станом на 1 січня 2014 року. Так, у зв'язку із зменшенням фінансування з 544 посад фахівців із соціальної роботи в районних та міських ЦСССДМ нині працюють лише 200, 5. А в системі районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї дітей та молоді області працює 303 особи (на 40% менше, ніж станом на 01 квітня 2014 року).

Скорочення посад не відбулося лише у Ладижинському та Козятинському міських ЦСССДМ. В Оратівському, Теплицькому районах та Вінницькому міському ЦСССДМ взагалі ліквідовано посади фахівців із соціальної роботи.

За словами заступника голови облдержадміністрації Людмили Щербаківської, потрібно активно шукати механізми та шляхи вирішення даної проблеми, аби кількість працівників з соціальної роботи у районах збільшити.

«Ініціатива скорочення соціальних працівників відбулося не на рівні нашої області. На мою думку, це не є правильним рішенням, адже їх робота надзвичайно важка і вкрай потрібна. Необхідно направляти свої пропозиції до органів центральної влади, аби зберегти відповідні посади. Адже хто найближче спілкується з сім'ями та дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, як не соціальний працівник. Він не з чужих вуст знає їх проблеми і доходить до кожного», – наголосила Людмила Щербаківська.

Однак, незважаючи на скруту із кадрами, працівники центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді області в повному обсязі виконують завдання, які на них покладенні.

За словами Ольги Слободяник з метою вчасного попередження сімейного неблагополуччя, дитячої бездоглядності та вилучення дітей із родинного середовища, протягом 2014 року фахівцями центрів було відвідано 7488 сімей з дітьми.

«За результатами соціальних інспектувань у І півріччі 2014 року 949 сімей взяті на облік центрів соціальних служб для сім'ї дітей та молоді як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Загальна кількість сімей вищезазначеної категорії, охоплених послугами центрів протягом поточного року склала 6492, серед них – 495, в яких 1023 дитини перебували на обліку служб у справах дітей через ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків» - Ольга Слободяник.

У 2014 році супроводом охоплено 2544 сім'ї, 1646 – зняті з супроводу. З них – 1539 родини – у зв'язку з невиконанням умов договору або відмовою від соціального супроводу, 42 – у зв'язку зі зміною місця проживання. Зокрема, за сприяння ЦСССДМ 1571 сім'ї покращено житлово-побутові умови, 1353 сім'ї отримали допомогу одягом, продуктами, 994 родинам оформлено або відновлено документи.

У результаті роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, у 469 сім'ях, в яких існував ризик вилучення дітей, 991 дитина залишилася у родині. До 16 сімей повернуто 23 дитини, які перебували в закладах державного утримання.

За словами Ольги Слободяник, центри активно долучались до надання соціальної допомоги громадянам, які переселились до Вінниччиини з АР Крим, Луганської та Донецької областей. Нині співробітники працюють із 293 особами із числа вимушених переселенців.

Вінницька ОДА + Фото

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар