Центр «Емаус» вчить комунікувати з людьми з інвалідністю

Центр «Емаус» вчить комунікувати з людьми з інвалідністю
1 Березня 2019
Друкувати цю новину

Центр «Емаус» вчить комунікувати з людьми з інвалідністюУ нашому суспільстві ще є незнання, навіть боязнь спілкування з людьми з люди з інвалідністюстю. Як правильно комунікувати з особами з різними видами інвалідності, вчать в центрі підтримки людей з інвалідністю «Емаус», що діє в Українському Католицькому Університеті.

За кожною люди з інвалідністюстю є людина, з такими самими потребами, з такими самими бажаннями бути в нашому суспільстві. І насамперед кожну людину потрібно приймати як людину, за кожною люди з інвалідністюстю бачити реальну людину, – Надія Калачова, піар-менеджер центру підтримки людей з особливими потребами «Емаус».

Такі ж бажання та потреби, як і в кожної людини, є в Романа Максимовича. Відрізняється від нас він тільки тим, що має хворобу «синдром Дауна». Роман любить поезію, спорт, роботу, людей і життя. Попри важку недугу, відчуває себе повноцінним членом суспільства, а своїми талантами та працелюбністю може втерти носа більшості здорових людей. Хлопець закоханий не тільки в життя, людей, роботу й поезію. Ще він – майстер на всі руки і займається кількома видами спорту.

«Емаус» допомагає працівникам ЦНАПів комунікувати з людьми з люди з інвалідністюстю.

Потрібно долати стереотипи, що людям з розумовою чи фізичною люди з інвалідністюстю непотрібна соціалізація. Вони потребують нашої допомоги, щоб адаптуватися в суспільстві. Аби навчитися правильно комунікувати з такими людьми та правильно формувати свідомість свого персоналу, департамент адміністративних послуг Львівської міської ради покликав на допомогу центр «Емаус». Адже щодня в ЦНАПи звертаються сотні мешканців, серед яких є й люди з інвалідністю.

В ЦНАП на площі Ринок власне зараз активно працює онлайн-перекладач для людей з порушенням слуху, куди особи приходять і вже відчувають рівність в спілкуванні з нами, адже за допомогою онлайн-перекладача наш адміністратор може повноцінно й фахово надати йому ту інформацію, яка є йому необхідна. Ми розробляємо мнемосхеми для того, аби люди з порушенням зору могли правильно орієнтуватися в приміщенні, якщо в них є ця необхідність, – Мар’яна Дюганчук, в.о. заступника директора міського департаменту адміністративних послуг

Інклюзія – змога для всіх людей жити повноцінно. Потрібно розуміти, що інклюзія – це не нова бюрократична вимога часу, це є реальне включення усіх людей, серед яких можуть бути і наші знайомі, друзі та родичі, у життя суспільства і змога для них жити повноцінно. Львів’яни здатні до співпереживання та взаємної підтримки. Допомагати тим, хто потребує – не просто слова.

Об’єднання «Самопоміч»

 

  Категорія: