Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

16 Червня 2016 Друкувати цю новину

На базі Тростянецького територіального центру соціального обслуговування  відкрили Центр дозвілля для людей похилого віку. В урочистостях взяли участь президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях, координатора соціальних проєктів компанії «Монсанто Україна» Юлія Тірошко та депутат Вінницької обласної Ради, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір.

На реалізацію проєкту було виділено 157 тис.грн. За ці кошти придбано проєктор, оргтехніку, медобладнання, замінені вікна. Також здійснено текстильне оформлення та куплене додаткове обладнання.

У Центрі створено клуби за інтересами - комп’ютерний, літературний та гурток з рукоділля. До організації роботи гуртків будуть залучені волонтери, які попередньо проходили відповідне навчання. Також в центрах облаштовано п’ять кабінетів  для надання послуг юриста, лікаря, соціальних працівників, перукаря. Усі послуги безкоштовні. Наприклад, за два дні після відкриття Центру перукарі вже підстригли 108 жінок та чоловіків похилого віку.

Керівник проєкту Лариса Білозір зазначила, що Центри мають стати місцем, де літні люди зможуть цікаво проводити свій час.

- Відкриття таких центрів дозвілля - це прояв нашої поваги до старшого покоління, до їх мудрості та досвіду, - сказала Лариса Миколаївна. - Це місце, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі гуртків, а також опановувати нові навички.

Проєкт реалізовувався близько двох місяців і за цей час секції з комп’ютерного навчання, рукоділля та літератури почали відвідувати 55 людей.

- Це люди з активною життєвою позицією, які є учасниками культурного та соціального життя району, - продовжує Лариса Білозір. - У планах Центру -  благодійна виставка з петраківського розпису, ляльок-мотанок. Свої роботи учасники презентують вже у комп’ютерних програмах Рower Рoint, реєструються в соціальних мережах та створюють свої e-mail. І мене вразило, що всі відвідувачі Центру є дуже здібними людьми, які швидко вчаться.

Нагадаємо, що Фондом Східна Європа вже профінансовано відкриття 30 Центрів дозвілля для одиноких малозабезпечених літніх людей по всій Україні.

Центри дозвілля для одиноких малозабезпечених літніх людей, що зазвичай створюються на базі районних територіальних центрів соціального обслуговування, є місцем, де самотні люди можуть спілкуватись, займатись улюбленою справою, брати участь у роботі численних гуртків, а також опановувати нові навички. Окрім цього, у Центрах надаються якісні соціально-побутові послуги, консультації лікарів, юристів та інших фахівців. Проєктом також передбачено підготовку персоналу, забезпечення центрів необхідним обладнанням та залучення до співробітництва державних та приватних юридичних, культурних та соціальних установ.

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

 

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

Центр дозвілля для літніх людей відкрили у Тростянці

Вінницька обласна рада

  Категорія:
  1. Валентина
    17 Червня, 07:31 #1 Валентина

    Яка чудова новина!!! Отак би всюди, по всій Україні!!! У нашому місті, наприклад, вдаються щороку до того, що ніби-то пенсіонерів навчають навикам на комп’ютері. А насправді це окозамилювання. Я туди ходила і знаю – починають навчання з 5-10 пенсіонерами, далі приходе 1-3 ентузіасти, а ще далі – жодного, бо заняття проходять рідко, невпопад з графіком, та й наші “вчителі” працювали без особливого ентузіазму, бо робочий день у них уже скінчився, а саме навчання пенсіонерів – на громадських засадах і т.п. Піднімали ми питання і на рівні міста, і в області про соціального перукаря, та посадовців подібне і не зацікавило, і не хвилює, хоча ця послуга необхідна всюди, так як і “пільговий” магазин для осіб з інвалідністю та ветеранів, якого теж бракує, мабуть, по всій Сумській області.

    Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.