Тисячі волонтерів долучилися до озвучування книг для незрячих дітей

Тисячі волонтерів долучилися до озвучування книг для незрячих дітей
2 Грудня 2015
Друкувати цю новину

Ініціатором шляхетної справи стала громадська організація «ВІР в Україну», вирішивши влітку допомогти бодай найменшим – озвучити книги з української та зарубіжної літератури, що вивчаються у школі.

– Ми спілкувалися з багатьма дітьми з інвалідністю, і вони акцентували увагу на тому, що бракує аудіокниг. Це чи не єдине джерело отримання інформації як для незрячої малечі, так і для тих діток з особливими потребами, яким важко читати. Спочатку ми взялися шукати фінанси, щоб заплатити професійним дикторам та акторам. Проте час минав, а кошти так і не з’явилися. Десь із місяць тому мої колеги подали ідею озвучувати книги самостійно. Мені спало на думку залучити волонтерів, які могли б начитати для прикладу п’ять книжечок, – розповідає голова громадської організації «Всеукраїнський Інтеграційний Рух «ВІР в Україну» Олена Олійник.

Інформацію про пошук небайдужих розмістили у Фейсбуці. За тиждень був неймовірний ажіотаж. Сотні листів з бажанням допомогти щоразу зігрівали серця організаторів акції та надихали на працю. До озвучування книг долучилися аж 3500 волонтерів. Це були люди не лише з Києва, а й з-за кордону.

– Вони пропонували різну допомогу: надання студії для запису, монтаж аудіокниг, фінансову підтримку. Ми озвучили вже 5 книжок. Діти можуть знайти їх на нашому каналі в YouTube. Почали з казок, далі – твори класиків. І це лише початок… – зазначає організаторка акції.

Руку допомоги простягнули не тільки звичайні люди, а й бізнесмени, які мають студії звукозапису. Вони радо зголосилися надати приміщення для запису аудіокниг. Не пасуть задніх Школа журналістики на базі Києво-Могилянської академії, радіостанції, журналісти, диктори – вони також беруть активну участь у проєкті. На всі озвучені твори накладається музичний супровід, щоб дітям було цікаво слухати й уявляти перед собою книгу.

За словами Олени Олійник, благодійний проєкт вирішили поділити на три етапи. Перший завершиться 25 грудня. Наступний триватиме від січня до травня. У планах ініціаторів – озвучити всі твори зі шкільних програм з української та зарубіжної літератури.

Нагадаємо, Громадське об’єднання  «ВІР в Україну» разом із Центральною спеціалізованою бібліотекою для сліпих ім. М. Островського оголосили пошук волонтерів для запису дитячих аудіокнижок українською мовою для проєкту “Книги, що говорять” .

  Категорія: