Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю
26 Листопада 2018
Друкувати цю новину

У Тернополі в Будинку праці зібралися соціальні партнери, аби обговорити питання сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, у тому числі учасників АТО.

«Третього грудня ми щороку відзначаємо Міжнародний день осіб з інвалідністю. В Україні, як і у світі, велика увага приділяється турботі про осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпеченню їх права на працю, – відкрив захід директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук. – У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх побажань, професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації; організовують професійну підготовку; сприяють у започаткуванні власної справи; надають профорієнтаційні послуги; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації».

Очільник служби зайнятості області повідомив, що протягом січня-жовтня 2018 року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 924 особи з інвалідністю. 311 осіб згаданої категорії працевлаштовано за направленнями служби зайнятості, з них 252 особи зі статусом безробітного. За сприяння обласної служби зайнятості 106 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання; 44 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

За цей період роботодавці запропонували особам з інвалідністю 329 вакансій.

На 1 листопада 2018-го актуальними були 156 вільних робочих місць для цієї категорії громадян. Для 308 безробітних осіб з інвалідністю продовжується пошук підходящої роботи.

Також, за 10 місяців 2018 року послугами служби зайнятості Тернопільської області скористались 40 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. З них працевлаштовано 3 особи. На 1 листопада 2018-го 16 особам зазначеної категорії надаються послуги щодо сприяння у працевлаштуванні.

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

Про соціальні послуги, гарантії та допомоги особам з інвалідністю, у тому числі учасникам АТО, говорили керівні працівники департаменту соціального захисту населення ОДА, управління Держпраці у Тернопільській області, управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, підприємств, які працевлаштовують осіб з інвалідністю.

Голова Тернопільської обласної організації «Союз осіб з інвалідністю України» Михайло Костів зауважив, що значна частина людей з інвалідністю є працездатного віку, мають певний потенціал, професійні здібності і можуть займатись трудовою діяльністю. Для таких людей працевлаштування – це не лише заробіток, а й можливість відчути себе рівними в суспільстві.

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

Про державну підтримку осіб з інвалідністю і пільгове оподаткування підприємств, які працевлаштовують осіб з інвалідністю; діяльність територіальних центрів надання адмінпослуг в об’єднаних територіальних громадах та організацій, які опікуються особами з інвалідністю; про забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків і внутрішніх приміщень установ вели мову заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Воронка та представники головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Андрій Руцький і Ольга Кондратюк.

Начальник відділу кадрів ТзОВ «Н-Тер» Оксана Кобилецька розповіла про співпрацю зі службою зайнятості щодо добору персоналу, зокрема, про те, що молодий тернополянин до 35 років з інвалідністю був працевлаштований охоронцем з відшкодуванням роботодавцеві єдиного соціального внеску.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Олександр Мисак більш детально зупинився на вимогах законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо дотримання трудових прав такої категорії громадян; поінформував присутніх, що з більш як 50-ти контрольних заходів, проведених упродовж року, порушень трудових прав осіб з інвалідністю на працю та відпочинок не виявлено.

«Соціальним партнерам на ринку праці слід дивитися на людей з інвалідністю як на професіоналів, які, як і кожен з нас, потребують реалізації свого права на працю, щоб вони почували себе рівноцінними членами суспільства», – підсумував зустріч директор ОЦЗ Василь Олещук.

Тернопільський ОЦЗ

  Категорія: