Тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язкове створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю

Тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язкове створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю
18 Квітня 2019
Друкувати цю новину

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» введено обов’язкове влаштування безбар’єрного доступу ззовні та всередині кінотеатрів, музеїв, концертних залів, театрів, філармоній, опер та інших закладів культури при їх будівництві або реконструкції. Вони вступили в дію з 1 квітня цього року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» прописані обов’язкові чіткі вимоги щодо влаштування доступного простору в приміщеннях кінотеатрів, музеїв, концертних залів та інших закладів культури. Щоб не було такого, що людина з інвалідністю або інша маломобільна особа не має можливості відвідати кінотеатр, музей, подивитись виставу, концерт через недоступність цих закладів. Тепер цього не буде!» – зазначив він.

Парцхаладзе навів приклад Театру на Подолі у Києві, який повністю доступний для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також розповів, що у столиці вже заплановано облаштувати перший інклюзивний театр для людей з інвалідністю. «Нові ДБН тільки вступили в дію, а в Україні відповідно до них вже починають реалізовувати перші сучасні проєкти. У новому інклюзивному кінотеатрі в Києві планують облаштувати спеціальні сидіння, особливу навігацію, універсальні санвузли із сповивальними столиками та окрему ресурсну кімнату. Це круто і так має бути в усіх нових і реконструйованих закладах культури. Тепер це обов’язково», – наголосив заступник Міністра.

Згідно з новими ДБН, місця для осіб з інвалідністю у загальних приміщеннях потрібно розташовувати в доступній для них зоні залу, що забезпечить повноцінне сприйняття події.

Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені:

 • безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів;
 • ширина дверей не менше 0,9 м;
 • спеціальні облаштовані туалетні кімнати;
 • частина місць у залах, які можуть трансформуватися відповідно до їх потреб;
 • у залах з кількістю місць понад 800 – підвищені вимоги до безпеки та евакуації – близькість до евакуаційних виходів.

Для людей з порушеннями слуху:

 • сидячі місця на відстані не більше 10 м від джерела звуку;
 • не менше 4% крісел з вмонтованими системами індивідуального прослуховування в аудиторіях та залах з фіксованими сидіннями на 50 осіб та більше;
 • допускається застосовувати індивідуальні слухові безпроводові пристрої або спеціальні персональні приклади посилення звуку;
 • місця в зоні гарної видимості сцени.

Для людей з порушеннями зору:

 • необхідна тактильна та візуальна інформація;
 • у приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи, наприклад, аудіопокажчики.

Нагадаємо, що 2 грудня 2017 року Президент України прийняв Указ, яким зобов’язав українські національні заклади стати доступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у термін до 31 грудня 2020 року. Це стосується всіх національних закладів у галузі освіти, науки, культури, охорони здоров’я та інших сферах діяльності. Текст Указу доступний за посиланням: https://bit.ly/2ZgUnRU.

Довідково

Нові ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проєктування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язкове створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю

Мінрегіонбуд України

  Категорія: