Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані
20 Липня 2018
Друкувати цю новину

Для них спеціально ввімкнули фонтан о шостій ранку заради того, щоб показати, що танець не має меж. Сміливі дівчата на інвалідних візках не побоялися холоду і води та виконали легкий танець під композицію гурту «Океан Ельзи» «Така як ти».

Відео, де дівчата із колективу «Гармонія-Болеро» танцюють у фонтані та говорять різними мовами, що танець не має меж активно поширюється мережею. Вони діляться власними відчуттями про те, чим для них є танець українською, англійською, російською та мовою жестів.

Виявляється, це лише промо-ролик до головного відео, яке колектив разом із хореографом Тетяною Чистяковою готував до міжнародного конкурсу «Інклюзивні практики», на який потрібно було надіслати або відеопрезентацію, або текстову презентацію, або фото. Команда обрала візуальну частину, бо самі хотіли побачити танець зі сторони.

Тренерка розповідає, що ідея виникнення самого танцю з’явилася спонтанно:

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

 

– Ми просто вибирали музику, знаючи, що у нас замовлені віяла, але не знали якого кольору. Прослуховуючи мелодію за мелодією, “Така як ти” відразу відгукнулася в серці й танець народжувався дуже швидко, як ніби хтось вів згори. На створення танцю пішло всього два заняття, а ось на очікування віял – два місяці (ми замовили з Китаю). Згодом виникли складнощі з керуванням одночасно візка однією рукою і віяла іншою.

За словами Тетяни, дівчатам дуже сподобався танець і вони не здавалися, а тренувалися самостійно, щоб навчитися робити повороти однією рукою. Для цього їм довелося дещо модернізувати власні візки, адже спеціальних вони наразі не мають. Віяла виявилися досить важкими, тому танцівниці працювали над тренуванням м’язів рук, аби їх політ був легким.

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

Він мав бути легким, як саме небо, як політ птаха. Тому що ідея танцю – це політ мрії, натхнення, легкість і радість. Не зовнішність визначає наш стан, а внутрішня його складова, а це тільки прийняття і відчуття свободи життя.

– Основна ідея показати те, що мистецтво не має бар’єрів, меж, головне бажання і праця над собою, – додає танцівниця Людмила Нецкіна.

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

– Спочатку став вибір локації для зйомки. Недовго думаючи, ми обрали саме літак, як символ свободи і польоту в небо, – говорить хореограф.

Людмила Нецкіна додає, що спеціально для них фонтан увімкнули о шостій годині ранку, а самі зйомки тривали дві години:

Був обраний саме цей час, тому що сонце прокидається і ще мало людей ходять повз. Ще ми дякуємо Вінницькій міській раді, що вімкнули зранку фонтан, так як він працює лише з 12 години, але для нас зробили виключення. Емоцій було багато, так як це був перший подібний досвід, було цікаво спостерігати за реакцією вінничан, які спочатку не розуміли, що тут відбувається, а вже потім також знімали весь процес на свої гаджети.

Допоміг із зйомкою колективу Олег Ткачук та його команда Stуle video. Тетяна розповідає, що вони вже не вперше співпрацюють разом і чоловік завжди підтримує подібні ініціативи.

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

Сподіваюся, цей кліп розлетиться по світу на крилах легкості і радості, даруючи іншим надію і світло, віру в життя і в себе, – говорить Тетяна Чистякова.

До речі, дівчата з колективу вже їздили на гастролі у декілька міст України і залюбки діляться враженнями:

Танці без меж: вінничанки на інвалідних візках затанцювали у фонтані

– Чесно, для нас це неоцінений досвід, позаяк, в кожному місті є свої нюанси з якими ми стикались. Наприклад в Хмельницькому була дуже нерівна сцена і наші візки їхали як хотіли і ми не завжди могли їх контролювати. Також спеціально для нас на старе покриття сцени, яка була вся в дирах і вибоїнах, організатори купили лінолеум і постелили його, щоб ми могли виступити. Організатори цим самим хотіли мотивувати людей з інвалідністю свого міста до активності і також показати всім іншим, що мистецтво не має меж. В Одесі була відкрита сцена і якраз перед початком концерту почалась злива і концерт був на межі зриву, але коли дощ трошки вщух ми таки вирішили виступити і підтримати організаторів. І вже після нашого виступу всі теж почали виступати, – говорить Людмила.

Дівчина додає, що колектив всюди гарно сприймають і запрошують виступати, але всі дівчата мають основну роботу, тому не завжди виходить виїхати на гастролі.

Тетяна Чистякова ж запевняє, що це точно не остання робота колективу, адже всі танцівниці буквально «живуть танцем».

Фото: надані Тетяною Чистяковою, відео – Олег Ткачук

Вежа

  Категорія: