«СЯЙВО НАДІЙ» УНІВЕРСИТЕТУ «УКРАЇНА»

28 Грудня 2011
Друкувати цю новину

Фестиваль «Сяйво надій»«Свято надій» – єдиний фестиваль, що проводиться у Києві, з метою соціальної адаптації та інтеграції в суспільство студентської молоді з особливими потребами, розкриття та розвитку її творчого потенціалу. Організатор фестивалю – Університет «Україна».

В Університеті «Україна» навчається багато талановитої творчої молоді. А фестиваль «Сяйво надій» покликаний відкривати й підтримувати такі таланти. Для кожного студента з особливими потребами участь у фестивалі – це ще один спосіб довести свою неповторність, здатність творити прекрасне, показати власне уміння. А ще місія цього заходу – донести до суспільства інформацію про спосіб взаємного доброзичливого співіснування людей з особливими потребами у сучасному суспільстві та наявності рівних прав у кожного для самовираження і самореалізації. І як результат, зняття бар’єрів для творчої молоді з особливими потребами для самореалізації у суспільстві.

Розповідає керівник проєкту, начальник відділу виховної роботи Университету «Україна» Вікторія ДИКА:

– Фестиваль «Сяйво надій» проходить дев’ятий рік поспіль. Нинішній фестиваль співпав з відзначенням 13-ї річниці створення Університету «Україна». Студенти з особливими потребами, котрі взяли участь в нашому мистецькому заході, пробувалися в різних номінаціях (а номінацій у нас 14). Вони пов’язані і з навчальним процесом, і з творчістю. З навчальним процесом такі, як наприклад, дизайн, бо у нас є кафедра дизайну і дуже багато студентів навчається. Студенти інституту філології та масових комунікацій чудово пишуть літературні твори. Тому є ця номінація. Фотографують, танцюють, роблять чудові вироби руками. Дуже мило дивитись, коли діти, практично незрячі, але так красиво вишивають. Наші викладачі вміють не жаліти цих дітей, а вмиють радіти за них.

Фестиваль «Сяйво надій»В цьому році у фестивалі беруть участь 9 регіональних навчальних закладів Університету «Україна». І надзвичайно важливим є те, що ініціативу проведення фестивалю підтримали серйозні державні та громадські установи. Це – Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, Міжнародний інформаційний караван «Інтеркультура», Спілка громадських організацій осіб з інвалідністю міста Києва, Всеукраїнська громадська організація студентів-осіб з інвалідністю «Гаудеамус», Благодійний фонд «Добробут ХХ1 ст», Інвент-агентство «Таір-імідж», самоврядування, волонтери та скаути Університету «Україна». Співпраця з представниками установ та організацій, які завітали на наш Фестиваль – це не випадковість, а вже добра традиція. Вдвічі приємніше робити добрі справи, якщо відчуваєш підтримку та довіру з боку друзів і можеш завжди розраховувати на розуміння та допомогу. І саме такі друзі завітали сьогодні на наше свято! Нехай сяють надії та сіють в серцях добро, любов, буде у вашому житті дружба та підтримка!

Студентський фестиваль творчості “Сяйво надій” проводиться в 5 етапів та передбачає три тури. До участі у фестивалі допускаються колективні та індивідуальні творчі роботи (доробки, результати наукових або спортивних досягнень) за номінаціями: пісенний вернісаж; танцювальні ритми; країна фантазій; виконавче мистецтво; дизайнерське мистецтво; декоративно-прикладна; музична; авторська пісня; літературна; фотографічна; художня; спортсмен року; науковець року; жестова пісня; приз глядацьких симпатій; спец-приз журі. Кожна з номінацій передбачає одне призове місце.

Переможці фестивалю «Сяйво надій» по номінаціях:

– пісенний вернісаж – Констянтин Гордійчук (Київ); танцювальні ритми – Чайковська Олеся (Хмельницький); авторська пісня – Патра Світлана (Київ); музична – Губенко Олександра (Київ); науковець року – Васюк Іван (Київ); виконавче мистецтво – творчий колектив Горлівського вищого училища (Горлівка); декоративно-прикладне – Гурин Мар*яна (Вінниця); фотографічна – Чорний Олександр (Біла Церква); спортсмен року – Колодій Олександр (Луцьк); художня – Панчук Олег (Київ); країна фантазій – Ящик Іван (Нова Каховка); «жестова пісня» – дует із Горлівки; іменний приз від Акопян – Клімов Олександр (Горлівка), Гончарук Тетяна (Київ); “Супер-старт” – Ляшков Олександр (Вінниця); приз глядацьких симпатій – Петров Олександр (Горлівка); спец-приз жюрі – Гебеш Еліна (Горлівка).

На святковий фінал фестивалю було запрошено почесних гостей, які радо привітали фіналістів та переможців фестивалю. Міф про обмеженість людей із деякими вадами здоров’я давно необхідно забути, адже справжньому таланту треба лише невеличка підтримка, і всесвітнє визнання та слава обов’язково прийдуть.

Дзвінкий сміх, радість зустрічі, дружні обійми, спалахи фотоапаратів, інтерв’ю та останні репетиції на сцені… А згодом – феноменальні виступи, які не залишать байдужими навіть найсуворішого критика. Можна багато розповідати про фестиваль, але краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Трибуна України

  Категорія: