Світовий банк виділяє Львівщині 10 мільйонів доларів на боротьбу з онкозахворюваннями у жінок

12 Вересня 2014
Друкувати цю новину

imagesСвітовий банк надасть 10 мільйонів доларів для профілактики, ранньої діагностики та підвищення ефективності лікування онкозахворювань у жінок.

Про це йшлося під час зустрічі т.в.о. Голови Львівської ОДА Юрія Турянського з представниками Світового банку на чолі з керівником програм управління з питань охорони здоров’я, харчування та населення у справах України, Білорусі та Молдови, регіону Європи та Центральної Азії, Представництва Світового Банку в Україні Паоло Карло Беллі та представниками Міністерства охорони здоров’я. Учасники зустрічі обговорили реалізацію проєкту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій на Львівщині в умовах реформування системи охорони здоров’я».

Кошти на реалізацію проєкту надійдуть уже з січня 2015 року, і за умови їх ефективного використання Світовий банк готовий надавати фінансову підтримку регіону в значно більших масштабах.

«У майбутньому ми зможемо розширити підтримку і на інші сфери, однак передусім ми банк розвитку, і хочемо бачити ефективний результат використання наших коштів», – зауважив Паоло Карло Беллі.

Як зазначив Юрій Турянський, завдяки реалізації цього проєкту, лікувальні заклади області отримають сучасне діагностичне обладнання нового покоління, а персонал пройде навчання.

«Львівська облдержадміністрація докладе усіх зусиль, аби якомога швидше розпочати реальні кроки та втілити проєкт. Переконаний, це збереже здоров’я та врятує життя багатьох українських жінок”, – сказав керівник Львівщини.

Згідно з проєктом, зусилля буде спрямовано на боротьбу з раком грудної залози та раку шийки матки. Найсучасніше обладнання буде закуплено для трьох скринінгових центрів на території області – у Дрогобичі, Червонограді та  Самборі, а також обласного скринінгового центру на базі Львівського державного регіонального лікувально-діагностичного онкологічного центру.

Працівники цих установ пройдуть відповідне навчання. Водночас для усіх лікувальних установ області на районному рівні буде введено комп’ютеризований реєстр жіночого населення та забезпечено матеріалами для забору мазків цитологічного скринінгу захворювань шийки матки.

Для скринінгових центрів у Дрогобичі, Червонограді та Самборі буде придбано скринінгові мамографи, кольпоскопи, апарати УЗД, та впроваджено електронний реєстр населення.

У Львівському державному регіональному лікувально-діагностичному онкологічному центрі заплановано встановити діагностичне обладнання нового покоління (сучасний апарат МРТ, багатозрізовий апарат КТ, мамограф з можливістю 3-Д-томосинтезу, сцинтіграфічне обладнання SPECT-CT, УЗД-системи для діагностики мамографічно щільних випадків, цифрової діагностичної апаратури, впроваджено технологію рідинної цитології); лікувальне устаткування для операційних та для моніторингу пацієнтів (операційні столи, операційні лампи, моніторингові системи, наркозні апарати, відеолапароскопічне устаткування та інш.).

Урядовий портал

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар