“Світ щасливих дітей!”

“Світ щасливих дітей!”
24 Вересня 2018
Друкувати цю новину

Надзвичайно теплий та яскравий захід відбувся 17 вересня в м. Суми – відкриття Центру соціально психологічної реабілітації для особливих дітей.

“Світ щасливих дітей!” – таку назву отримав Центр і, здається, що в цій назві відобразилася надія на нові досягнення, можливості, спілкування, радість, особистий зріст його маленьких відвідувачів. Навколо цього затишного та теплого закладу, його ідей та завдань об’єдналися батьки особливих дітей, громадські організації, державні структури, просто небайдужі люди.

Все розпочалося з однієї невеликої родини Олени Абаевої, яка в 2014 році була вимушена переміститися із Донецьку в Суми. Через два роки після цього сім’я зрозуміла, що їх маленький хлопчик має особливості і саме це стало стартом для створення спеціальних програм для дітей даної категорії. Родина Олени об’єднала навколо себе однодумців, тих, хто шукав допомогу для своїх дітей, фахівців, громадських діячів. За допомоги міської влади отримала приміщення, але воно потребувало якісного ремонту та спеціального обладнання.

За підтримки Управління верховного комісара у справах біженців ООН (голова – Pablo Mateu) в рамках програми швидкого реагування, відбувся капітальний ремонт із дотриманням всіх ДБН щодо архітектурно-доступної середи Центу, враховуючи всі пристосування для користування дітьми з особливостями. Всі кімнати витримані в позитивних дуже приємних кольорах, обладнані зручними стільцями, столами, елементами сенсорної кімнати, що є таким цікавим та важливим для подальшого розвитку та навчання дітей.

На відкритті заходу були присутні Пабло Матеу – представник УВКБ ООН в Україні, Вероніка Шелест – Агентство ООН у справах для біженців в Україні.

Мартін Хагстром – Посол Швеції в Україні.

Вікторія Назаренко – Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Вікторія презентувала видання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю голові міста Суми, Олександру Лисенко,  що було дуже символічним і важливим  – адже в цьому році вже 10 років, як Україна підписала Конвенцію, і ми всі повинні прагнути до спільної роботи за для її впровадження в нашій країні.

Так, на заході був присутній Олександр Лисенко – мер міста Суми, інші державні структури.

Представники – КрімSOS – Полтава – Crimeasos.

Представництво НАІУ в Сумській та в Луганській області.

Безумовно, родини, друзі, діти яких очікують на свій новий чудовий дім.

Особливий настрій в цей день подарувало Центру, дітям та їх гостям Дитяче громадське Інтернет телебачення та радіо «Веселка TV» (генеральний директор – Діна Ібрагімова), яке прагнуло донести події цього свята до глядача. Це чудове, професійне телебачення, яке без зайвих слів несе ідеї інклюзії та справжньої толерантності, доброти та позитиву. Чудові діти, майбутні фахівці, які вже зараз правильно та цивілізовано працюють із темою людей з інвалідністю, що може бути прикладом для професійних ЗМІ.

 

Представник  Національної Асамблеї людей з інвалідністю  в Луганській області  Тетяна Баранцова

  Категорія: