Суд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у Хмельницькому

Суд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у Хмельницькому
24 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство не реорганізовуватимуть. Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд Хмельницької області, задовольнивши позов кількох громадських організацій осіб з інвалідністю до Міністерства соціальної політики України.

Нагадаємо, за Наказом № 608 Мінсоцполітики, в рамках реорганізації Хмельницьке ДЕПОП мало бути приєднано до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, що обурило осіб з інвалідністю і працівників закладу.

«Цей наказ не має жодних економічних підстав. Нам не надали навіть документації з розрахунками, які б підтверджували потрібність реорганізації заводу. Ми не розуміємо для чого потрібне перетворення його у філію, адже це госпрозрахункове підприємство, яке не фінансується з державного бюджету. Тобто його реорганізація не призведе до економії державних коштів», — наголошує директор Хмельницького ДЕПОП Ігор Ліщук.

Від реорганізації найбільше постраждали б інваліди, адже вони не мали б можливості так швидко і якісно отримувати допомогу. За словами заступника директора підприємства Оксани Борисової, завод надає послуги всьому західному регіону країни.

«Справа не лише у втраті робочих місць працівниками, а в тому, що без медичного забезпечення могли залишитися люди з особливими потребами. Якщо вже реорганізовувати підприємство, то навпаки – розширювати, адже у час війни до нас за допомогою звертається ще більше людей», — каже Оксана Борисова.

Лідія Бурдаш працює у цьому закладі вже 30 років. Ідею приєднання до іншого підприємства вважає абсурдною.

«На підприємстві більше сотні працівників. Це унікальні спеціалісти, по допомогу до яких звертаються люди з особливими потребами. Добре, що здоровий глузд переміг», — впевнена Лідія Бурдаш.

«Мабуть, вперше працівники соціальної сфери звертаються до свого «рідного» міністерства через його несправедливі дії. Добре, що ми об’єднались і виграли. А на протезний завод чекає не реорганізація, а скоріш за все розширення і закупка нового обладнання. Там працюють прекрасні спеціалісти, які і надалі обслуговуватимуть осіб з інвалідністю у області і за її межами», — переконаний голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Олександр Цюзік.

Позивачі рішенням Феміди втішені, попри те, що суд задовольнив лише одну частину позивної вимоги: про скасування Наказу № 608. А от дії Міністерства соціальної політики суд не визнав протиправними, як того вимагали громадські організації.

Народна газета Є

  Категорія: