Стратегічне планування спільних кроків спеціалістів та батьків з впровадження раннього втручання на Луганщині

18 Квітня 2019 Друкувати цю новину

Питання та проблеми впровадження раннього втручання (РВ) в Луганській області обговорили учасники дводенного семінару – наради «Формування єдиного бачення РВ і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Луганському регіоні України», який проходив 16-17 квітня у м. Сєвєродонецьк.

«У нас є команди, але немає фінансування ставок..  У нас немає активних батьків... У нас немає можливості вплинути на "нову владу" в ОТГ. Вони не розуміють ні проблем таких родин, ні потреб осіб з інвалідністю...  А «бажають» лише мати "фонарики", "дитячі майданчики" та "метало черепичні дахи", - говорили учасники заходу, організованого та проведеного Дніпропетровською ГО "Ангел Детства" та батьками - активістами Луганської обласної платформи Всеукраїнського форуму "Батьки за раннє втручання в Україні" за участі батьків Харківської обласної платформи Форуму "Батьки за раннє втручання в Україні" за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Передував семінару – нараді прес-брифінг на тему «Раннє втручання» - партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні», який пройшов 16 квітня 2019 р. об 11.00 у м. Сєвєродонецьк в Прес - центрі Луганської обласної державної адміністрації.

Ось, що розповіла присутнім на прес-брифінгу Директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА Елеонора Поліщук:  "На сьогоднішній день команди РВ працюють в спеціально обладнаних, відповідно до вимог послуги РВ кабінетах і мають відмінну матеріально-технічну базу, отриману в рамках реалізації проекту по впровадженню послуги РВ в Україні Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ)".

Директорка департаменту повідомила, що загалом за 2 роки впровадження послуги раннього втручання, спостерігаються досить позитивні результати.

Зокрема до Сєверодонецького РЦ звернулись батьки 26 дітей, 11 з них - отримали консультацію, 15 - взяли на обслуговування: на сьогодні 2 дитини - відвідують групові заняття в центрі, 7 - продовжують отримувати послугу, 3 дитини відвідують інклюзивну групу в дитячому садку і саме головне, 3 дитини відвідують звичайний дитячий садок.

По Кремінському ЦР: з 10 взятих на обслуговування дітей - 4 дітей вже відвідують дитячий садок.

Рубіжанський ЦР: за період з вересня 2016 по квітень 2019 р. послугу РВ в формі щотижневих занять отримали 10 сімей з дітьми, з них 5 дітей інтегровано до дошкільних закладів освіти з позитивною динамікою і вони не потребують допомоги спеціалістів. Інші 5 дітей мають позитивну динаміку, продовжують отримувати послуги в центрі, з них 3 дітей вийшли з віку раннього втручання, а 2 дітей продовжують отримувати послуги за програмою раннього втручання".

Пізніше того ж дня на базі Луганського обласного центру соціально-психологічної допомоги розпочався дводенний семінар - нарада «Формування єдиного бачення раннього втручання і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Луганському регіоні України».  Перший день заходу був присвячений питанням регламентування та фінансового й адміністративного забезпечення впровадження РВ в області. Представники Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА, Департаменту освіти і науки Луганської ОДА, Управління містобудування та архітектури Луганської ОДА, Департаменту фінансів, Департаменту охорони здоров’я, Служби у справа дітей, Інклюзивно-ресурсних центрів м. Сєвєродонецьк, м. Лисичанська та м. Рубіжне, представники Сєверодонецької, Кремінської та Рубіжанської команд раннього втручання взяли участь у нараді.

На другий день семінару – наради, 17 квітня, більше 70 спеціалістів (психологів, логопедів, корекційних педагогів, працівників ДНЗ) та батьків зібралися послухати про сьогодення команд раннього втручання, які вже працюють в Сєвєродонецьку, Рубіжному та Кремінній та, обговоривши стан впровадження послуги раннього втручання в області, напрацювати спільні кроки задля подальшого розвитку та успіху її впровадження в Луганській області.

Дводенний семінар-нараду та прес-брифінг організували та проводили ГО «Ангел дитинства», за участі батьків - активістів Луганської обласної платформи та Харківської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» .

Захід проводився в рамках грантового проекту «Раннє втручання» - партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні» , в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ).

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.