Стартував пілотний проєкт раннього діагностування ускладнень зору пацієнтів із діабетом «Бачити барвистий світ»

31 Березня 2014 Друкувати цю новину

Стартував пілотний проєкт раннього діагностування ускладнень зору пацієнтів із діабетом «Бачити барвистий світ» У Вінниці представили пілотний проєкт раннього діагностування ускладнень зору пацієнтів із діабетом «Бачити барвистий світ».

У рамках заходу відбувся семінар-тренінг для лікарів-офтальмологів та сімейних лікарів. Кульмінацією стала презентація локомобіля – сучасної діагностичної лабораторії на колесах.

Одним із наслідків протікання цукрового діабету є погіршення та поступова втрата зору. Ризик цього у пацієнтів із тією хворобою у 25 разів вища, ніж у здорових людей. Причиною є відсутність можливості раннього діагностування. Саме на це і спрямований медичний проєкт «Бачити барвистий світ».

Проблема втрати зору у хворих на цукровий діабет актуальна. Наразі в Україні 1 300 000 пацієнтів із цією недугою. Як наслідок, 80 відсотків осіб з інвалідністю із цією вадою – люди з таким діагнозом. Завдяки саме покращенню технічної бази лікарень вже вдалося досягнути позитивних результатів в діагностуванні.

У рамках заходу, ініціатори проєкту презентували мобільну лабораторію. Пройти діагностику в ній зможуть пацієнти у найвіддаленіших районах нашої області.

Під час презентації усі охочі мали можливість пройти діагностування у лабораторії на колесах.

Вінниччина - перший регіон, обраний для втілення проєкту. Реалізувати його на теренах області стало можливим за підтримки обласної державної адміністрації та обласної Ради. Адже медична галузь є пріоритетною для обласної влади.

Важливою складовою презентації став тренінг-семінар для лікарів-офтальмологів та сімейних лікарів. Учасники мали можливість дізнатися про особливості ретинопатії та складнощі її діагностування.

Аби досягти високих результатів у діагностиці вад зору у людей із цукровим діабетом, реалізація проєкту планується і в інших регіонах нашої країни.

ВІНТЕРА

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.