Спільні дії – успішний результат!

Спільні дії – успішний результат!
1 Грудня 2014
Друкувати цю новину

26 листопада відбулося засідання громадської консультативної ради у справах осіб з інвалідністю при Херсонській обласній державній адміністрації, на якому було розглянуто проєкт обласної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 2015-2019 роки.

Консультативна рада при облдержадміністрації діє протягом останніх декількох років, і дуже відрадно, що проблемні питання осіб з інвалідністю вирішуються разом як представниками державних органів, так і представниками громадських організацій осіб з інвалідністю. Тому, звичайно, при розгляді програми були обговорені слушні питання життєзабезпечення, реабілітації та соціального захисту осіб з інвалідністю.

Підсумовуючи виконання програми з питань трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, яка діяла до 2014 року, хотілося б відмітити, що, дякуючи співпраці з соціальними партнерами, Херсонському обласному центру зайнятості вдалося позитивно вирішити питання сприяння зайнятості значної частини осіб з інвалідністю. У зв’язку з розгортанням серед осіб з інвалідністю інформаційно-роз’яснювальної роботи шляхом інформаційних заходів, розміщення відповідної інформації в приміщеннях органів місцевого самоврядування, органів соціального захисту населення та в місцях проведення засідання МСЕК, щорічно збільшується кількість осіб з інвалідністю, які звертаються до центрів зайнятості для вирішення питань трудової та професійної реабілітації.

Протягом поточного року за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 249 осіб з інвалідністю, в тому числі – 13 з них вирішили питання зайнятості шляхом організації підприємницької діяльності, отримавши для цього одноразову допомогу по безробіттю. 27 осіб з інвалідністю брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, тобто, за допомогою центрів зайнятості змогли вирішити питання зайнятості та ще й принести користь своїм територіальним громадам, виконуючи суспільно-корисні роботи. Крім того, 16 осіб з інвалідністю були працевлаштовані на нові робочі місця, та змогли скористатися своїм правом отримувати компенсацію витрат в розмірі єдиного соціального внеску.

З метою підвищення конкурентоспроможності осіб з інвалідністю, відновлення їх частково втрачених професійних вмінь та навичок, обласною службою зайнятості було організоване, за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування від безробіття, професійне навчання 53 осіб з інвалідністю. Практично всі вони після закінчення навчання працевлаштовані.

Є позитивні результати роботи, тому було вирішено продовжувати реалізацію обласної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та осіб з інвалідністю протягом 2015-2019 років.

Проєкт програми розглянуто та прийнято рішення винести його на схвалення головою обласної адміністрації та на затвердження сесії обласної  ради.

Херсонський обласний центр зайнятості

  Категорія: