Служба зайнятості – людям з інвалідністю

Служба зайнятості – людям з інвалідністю
27 Липня 2015
Друкувати цю новину

distancionnoe-obuchenie-invalidovДо державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися за своїм бажанням всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити місце роботи або працевлаштуватися у вільний від навчання час.

Відповідно до чинного законодавства про зайнятість реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться державною службою зайнятості в центрі зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування за умови пред’явлення паспорта, трудової книжки, цивільно-правового договору, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, а у разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності, пред’являють пенсійне посвідчення і подають довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Особи з інвалідністю нарівні з іншими категоріями громадян, які звертаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, отримують соціальні послуги щодо:

  • консультацій з питань працевлаштування, умов та оплати праці;
  • інформування про наявність на ринку праці вільних робочих місць (вакантних посад);
  • професійної орієнтації;
  • пошуку підходящої роботи та сприяння працевлаштуванню, виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
  • професійної підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації);
  • залучення до участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Особам з інвалідністю, визнаними в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж не менше шести місяців, виплачується допомога по безробіттю залежно від страхового стажу та середньої заробітної плати за останнім місцем роботи. Станом на 01.08.14 розмір допомоги по безробіттю коливається від 974 грн. до 4872 грн. (4 прожиткових мінімуми).

Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, особи, зазначені у частині другій статті 6 цього Закону, мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі (544,0 грн.).

Право на забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону мають також інваліди з числа молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних. Загальна тривалість виплати для таких осіб не може перевищувати 180 календарних днів в мінімальному розмірі.

Іншим незастрахованим особам виплата допомоги по безробіттю не здійснюється.

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001р. № 1266, залежно від страхового стажу: до 2 років – 50%; від 2 до 6 років – 55%; від 6 до 10 років – 60%; понад 10 років – 70%.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100%; протягом наступних 90 календарних днів – 80%; у подальшому (180 календарних днів) – 70%.

Загальна тривалість допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) – 720 календарних днів.

Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк 90 календарних днів у разі:

  1. звільнення з останнього місця роботи чи служби за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін;
  2. звільнення з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 ст.40, ст. 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також військовослужбовцям, зазначеним у пункті 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.00 №307, звільненим зі служби з підстав, передбачених пунктом “в” частини третьої, пунктами “е”, “є”, “ж”, “и” частини шостої, пунктами “е”, “є”, “ж” частини сьомої ст.26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу».

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю (у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань та з урахуванням довідки до огляду медико-соціальної експертної комісії з висновком про умови і характер праці, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

Працевлаштування громадян з інвалідністю, які звертаються до служби зайнятості, відбувається на вакансії, заявлені роботодавцями.

Київський міський центр зайнятості

  Категорія: