Система психоневрологічних інтернатних установ потребує реформування

27 Червня 2014
Друкувати цю новину

Стан впровадження європейських стандартів при реалізації прав осіб з розладами психіки сьогодні обговорили учасники круглого столу, організованого Уповноваженим Верховної Ради України спільно з Українським науково-дослідним інститутом соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.

До участі у ньому долучилися представники Федеративної Республіки Німеччини, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Генеральної прокуратури України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Державної пенітенціарної служби, громадські об’єднання, зокрема, ВГСПО „Національна Асамблея осіб з інвалідністю України”, ВГО „Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю та осіб з інтелектуальною недостатністю”, представники Львівської, Одеської областей та ін.

Йшлося про проблемні питання щодо надання психіатричної допомоги особам з розладами психіки у різних галузях та шляхи впровадження європейських стандартів при реалізації прав зазначеної категорії осіб.

„В Україні функціонують 158 психоневрологічних інтернатів системи соціального захисту населення (5 – АР Крим), де проживають понад 32 тис. осіб. Ще понад 800 осіб – у черзі на влаштування. Держава ставить своєю метою побудувати ефективну систему реалізації прав цих громадян – відповідно до європейських стандартів. Для розв’язання проблем, що при цьому виникають, необхідно об’єднати зусилля працівників системи соціального захисту населення, охорони здоров’я та громадських організацій”, – вважає начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Оксана Суліма, яка також брала участь у заході.

Система психоневрологічних інтернатних установ потребує реформування, переконані у Мінсоцполітики. Необхідно запроваджувати нові, альтернативні стаціонарному, форми догляду – денного, тимчасового, підтриманого проживання. „Тому – задля напрацювання механізмів соціальної адаптації осіб з розладами психіки – вкрай важливо на цьому етапі забезпечити тісну співпрацю й вивчення міжнародного досвіду”, – підкреслила Оксана Суліма.

Учасники круглого столу напрацювали рекомендації щодо реалізації визначених завдань.

Мінсоцполітики України 

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: