“Щоб вони були повноправними членами суспільства”: сонячна кав’ярня запрацювала у Луцьку

by Наталія | 14 Січня 2020 11:54

"Щоб вони були повноправними членами суспільства": сонячна кав'ярня запрацювала у Луцьку

Кафе відкрили батьки юнаків із синдромом Дауна

У Луцьку запрацювала сонячна кав'ярня. Тут готують та подають каву офіціанти із синдромом Дауна. Кафе відкрили їхні батьки, кажуть: знайти роботу людям із таким діагнозом надзвичайно складно. Про перші дні роботи закладу розповість журналіст "5 каналу" Олег Ткачук.

Валентину – 18, Андрієві – 21. Хлопці дружать із самого дитинства. Разом ходили до садочка, потім – до реабілітаційного центру. Тепер вони – напарники. Уже кілька днів працюють офіціантами у кав'ярні.

"Я вчуся бути барменом, ми самі робимо каву, чай, еспресо, капучіно. Чотири години я працюю на день роботи", – каже офіціант Андрій Мельник.

Андрій та Валентин зустрічають гостей, приймають замовлення, а також самі готують каву та чай. Уже мають авторські рецепти напоїв.

"Чаї хочуть лимонний або апельсиновий, імбирний, малиновий" – розповідає офіціант Валентин Новосад.

Ідея відкрити кав'ярню виникла у батьків хлопців. Кажуть, наважилися на це через те, що їхні діти не могли знайти роботу.

"Ну ось така проблема, що немає їм, де працевлаштуватися, чим зайнятися в дорослому житті. Це, мабуть, не секрет. Ми так вирішили на власний розсуд і ризик відкрити це в Луцьку. Уже декілька днів він працює, іде сюди з задоволенням, він спілкується, бачить своїх друзів", – про те, як виникла ідея розповідає мати Андрія Олена Мельник.

Підтримали ідею відкриття кав'ярні колишні військові, які були попередніми власниками закладу. Вони позичили гроші родинам хлопців, допомогли купити обладнання та облаштувати заклад.

"Вони змогли правильно навчитися спілкуватися з клієнтом, виконувати певні завдання. На сьогодні це хороші юнаки, які правильно виконують свою роботу. Хотілося б, щоб люди сюди приходили не з жалості чи подивитися на людей із синдромом. Хочеться, щоб вони були повноправними членами суспільства, незалежно, чи є в них 100-відсоткове здоров'я, чи немає", – переймається мати Валентина Лариса Новосад.

"Щоб вони були повноправними членами суспільства": сонячна кав'ярня запрацювала у Луцьку
'сонячні офіціанти' Луцьк 5 канал

Щодня тут працюють учотирьох – хлопці та їхні мами. За кілька днів роботи вже мають постійних клієнтів.

"Атмосфера старого міста передбачає, що традиції міста, традиції Луцька збережені, збережений інтер'єр – все чудово", – у захваті розповідає місцева мешканка Тетяна Ковчак.

Відвідувач кав'ярні Олександр Куденчук поділився враженнями: "Кава супер, хлопці обслуговують дуже навіть непогано, ми задоволені. Думаю, що будемо відвідувати і надалі, маємо з друзями традицію збиратися ще о 8 годині ранку на каву, хвилин 40-50 пити і спілкуватися, тому, думаю, що будемо тут частіше".

"Сонячні офіціанти" щодня працюють по 4 години. Навесні тут планують провести стажування ще для десятьох хлопців та дівчат, які також мають синдром Дауна.

Надія Дворянчук, Олег Ткачук, "5 канал"

Source URL: https://naiu.org.ua/shhob-vony-buly-povnopravnymy-chlenamy-suspilstva-sonyachna-kav-yarnya-zapratsyuvala-u-lutsku/