Щодо надання державної підтримки підприємствам ГОІ

5 Листопада 2013 Друкувати цю новину

На чисельні запити громадських організацій осіб з інвалідністю, які надходять до Секретаріату Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України з приводу сучасного стану надання державної підтримки підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю інформуємо наступне.

У жовтні 2012 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів" (№ 5462-VI).

Зазначеним Законом внесено зміни до Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", згідно з якими міжвідомчу Комісію з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю як орган, який уповноважений видавати дозвіл на право користування такою пільгою, замінено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни. На регіональному рівні: Регіональні Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю в областях, мм. Києві та Севастополі замінено на обласні, мм. Києва та Севастополя державні адміністрації, Регіональну Комісію з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю в АР Крим на орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціальної політики.

Указом Президента України від 15 травня 2013 року №268/2013 "Про внесення зміни до пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України" функцію з визначення доцільності надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, позик, сприяння у наданні пріоритетів при розміщенні державного замовлення, у працевлаштуванні осіб з інвалідністю та в інших формах, а також здійснення обліку і контролю за використанням такої допомоги покладено на Міністерство соціальної політики України.

Статтею 14-2 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" встановлено, що обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань соціальної політики приймають рішення з питань зазначених у частині третій цієї статті, стосовно підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, що отримали за попередній рік валовий дохід в обсязі, меншому за 8400 мінімальних заробітних плат.

Нова редакція Порядку надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 р. № 1010 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 518).

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 518 також внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1836 та від 31 січня 2007 р. № 70 в частині адміністрування надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю у вигляді дотації роботодавцю на створення робочого місця людини з інвалідністю та фінансової допомоги за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

На виконання зазначених постанов Кабінету Міністрів України Міністерством соціальної політики України видано Наказ від 05.09.2013 № 545 «Деякі питання надання державної допомоги підприємствам та організаціям, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1620/24152.

Зазначеним наказом затверджено форму «Заяви громадської організації про надання підприємству, організації, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, дозволу на право користування пільгами з оподаткування» та додаток до заяви «Інформація про підприємство, організацію, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю».

Звертаємо Вашу увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження від 21 серпня 2013 р. № 630-р «Про сприяння громадським організаціям осіб з інвалідністю у їх діяльності».

Пунктом 2 зазначеного Розпорядження рекомендовано Українському товариству глухих, Українському товариству сліпих та іншим громадським організаціям осіб з інвалідністю надіслати перелік товарів, робіт і послуг, що виробляються (надаються) ними, міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям.

Також враховуючи актуальність питання щодо можливості продовження після 1 січня 2015 року здійснення оподаткування за нульовою ставкою податком на додану вартість для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю Кабінет Міністрів доручив Міністерству доходів і зборів та Міністерству фінансів опрацювати зазначене питання.

Одночасно інформуємо, що народний депутат України І.М.Циркін зареєстрував законопроект № 2565а «"Про здійснення державних закупівель" щодо сприяння підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю при участі у закупівлі товарів, робіт і послуг», який підтримано громадськими організаціями осіб з інвалідністю та їх підприємствами.

Щодо консультацій та більш детальної інформації з питань державної підтримки підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю можна звертатися за телефонами:

(044) 279-61-82 Назаренко Вікторія Миколаївна – Генеральний Секретар Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України
(063) 382-41-73 Гурінов Сергій Іванович – Голова ВГО «Асоціація підприємців та працюючих осіб з інвалідністю в Україні»
(044) 289-87-43 фахівці Міністерства соціальної політики

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.