Семінар Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України: «Подолати перешкоди – надати можливості»

by sancho | 10 Квітня 2014 12:35

Семінар Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України: «Подолати перешкоди – надати можливості»

1-3 квітня 2014 року в м. Києві відбувся семінар «Репродуктивне здоров'я жінок з порушенням опорно-рухового апарату». Захід організовано для організацій-партнерів проєкту «Подолати перешкоди – надати можливості» Проєкт спрямований на покращення ситуації щодо послуг з планування сім'ї та репродуктивного здоров'я жінок з порушенням опорно-рухового апарату і здійснюється за підтримки Програми АМР США «Здоров'я жінок України».

До участі запрошено представників із Житомира, Львова, Вінниці, Луганська та Сімферополя.

Семінар тривав три дні. В цілому обговорення стосувалося репродуктивного здоров'я та планування сім'ї. Зокрема учасники мали можливість обговорити такі питання:

Семінар Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України: «Подолати перешкоди – надати можливості»

Ці та інші питання висвітлювали спікери: Байда Л., Грибальський Я., Дубина С., Веренич В., Лещенко О.

У семінарі взяла участь Наталія Валеріївна Карбовська – заступник директора, програма «Здоров'я жінок України». Вона розповіла про особливості впровадження програми, важливість репродуктивного здоров'я жінок та планування сім'ї.

«Програма «Здоров'я жінок України» – це програма Агентства США з міжнародного розвитку. Впроваджується інститутом Джона Сноу в партнерстві з фондом «Здоров'я жінки та планування сім'ї» – українською неурядовою організацією, що працює в сфері планування сім'ї та репродуктивного здоров'я. Є членом Міжнародної федерації з планування сім'ї. Мета програми «Здоров'я жінок України» – сприяти збереженню репродуктивного здоров'я жінок та пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи незапланованій вагітності та абортам.

Ми співпрацюємо з такими категоріями:

Освітні заходи для медиків ми проводимо для подолання стереотипів та покращення обслуговування. Заохочуємо проводити профілактичну роботу для населення. В нашій країні існує деяка недбалість людей до свого здоров'я. Ми звикли звертатися до лікарів уже коли неможливо терпіти хворобу. Цього можна було б уникнути, вчасно звернувшись за медичною допомогою. Організовуємо консультації населення про можливі симптоми хвороб та важливість своєчасного звернення до лікарів, важливість профілактичної роботи. Співпрацюємо із державою з метою сприяння покращенню якості медичного обслуговування. Сприяємо впровадженню освітніх програм та заходів, які висвітлюють різноманітні аспекти здоров'я громадян.

Сьогодні ми присутні на семінарі, який стосується репродуктивного здоров'я жінок з інвалідністю. Для нас це перший досвід роботи з такою категорією. Ми визнаємо, що люди з інвалідністю мають такі самі права на батьківство, як і здорові люди. Тому обізнаність у сфері репродуктивного здоров'я є невід'ємною частиною для планування сім'ї. На семінарі ми плануємо ознайомитися з особливостями планування сім'ї жінками з інвалідністю, а також знайти нових партнерів для програми «Здоров'я жінок України».

Антонович Вікторія

БФ АІК + Фото

Source URL: https://naiu.org.ua/seminar-natsionalnoji-asambleji-invalidiv-ukrajini-podolati-pereshkodi-nadati-mozhlivosti/