Семінар «Міжнародний та український досвід організації інклюзивного навчання для дітей з порушеннями зору»

Семінар «Міжнародний та український досвід організації інклюзивного навчання для дітей з порушеннями зору»
11 Вересня 2017
Друкувати цю новину

З 22 по 24 серпня 2017 року у Харкові проходив Всеукраїнський  навчально-практичний семінар «Міжнародний та український досвід організації інклюзивного навчання для дітей з важкими порушеннями зору – правові та психолого-педагогічні засади» за участі міжнародних партнерів, який проводили ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з ГО «Харківський центр реабілітації молодих осіб з інвалідністю та членів їх сімей «Право вибору» за підтримки Польської фундації «Арі Арі» та МБФ «Українсько-німецька партнерська мережа».

Семінар «Міжнародний та український досвід організації інклюзивного навчання для дітей з порушеннями зору»

Метою семінару було обмінятись міжнародним та українським досвідом організації інклюзивного навчання для дітей з важкими порушеннями зору, обговорити проблемні моменти у цій сфери та визначитись з шляхами їх вирішення.

Участь у семінарі взяли батьки дітей з порушеннями зору, вчителі, асистенти вчителів, тифлопедагоги, психологи, фахівці у сфері реабілітації та представники громадських організацій, які опікуються людьми з порушеннями зору.

Під час семінару учасники ознайомились з особливостями інклюзивного навчання, спрямованими на включення незрячих дітей у суспільство, виховання вміння знайти своє місце в житті, стати активними і успішними. Учасники зустрілися з ведучими спеціалістами в галузі тифлопедагогіки, познайомилися як з міжнародним так і українським досвідом навчання незрячих дітей в системі інклюзивного навчання, зустрілися з сім’ями, в яких діти навчаються в загальноосвітніх закладах. Батьки отримали правову та методичну допомогу щодо шляхів включення дитини в інклюзивне навчання.

Також учасники семінару відвідали Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г. Короленка» Харківської обласної ради та ознайомились з діяльністю Музичного відділення для дітей з вадами зору дитячої музичної школи № 13 ім. М.Коляди, яке функціонує при навчально-виховному комплексі.

  Категорія: