Регіональний семінар для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток», що тривав три дні в Чернівцях (05-07 листопада) організували Національна Асамблея осіб з інвалідністю України та Чернівецька обласна ГОІВ «Лідер». Такий захід проводиться вже вдруге. Так як я пересуваюсь на колясці вже близько 20 років то для мене ця тема дуже важлива, тому програму заходу складати було легко і навіть цікаво. Ідей було так багато, що важче було все вписати в ці три дні аби встигнути все провести, розповісти, показати та залучити до активної участі дівчат.
Перший день семінару розпочався з привітання учасниць нашими шановними представниками місцевої влади. Запланований діалог з владою щодо проблемних питань які порушують право жінок з інвалідністю пройшов в дуже бадьорій атмосфері. Питань піднімали не багато, але найболючіших. Це – забезпечення та обладнання гінекологічних кабінетів в м. Чернівці кріслами- трансформерами для огляду маломобільних жінок, постійне порушення водіями правил паркування, а саме займання спеціально виділених місць для паркування автомобіля людини з інвалідністю, архітектурна недоступність для маломобільних громадян Чернівецького драмтеатру та Чернівецької облержадміністраціі. Вірю, що рекомендації, зауваження та вимоги були почуті і найближчим часом будуть виконані. А приємність від міського голови отримали наступного ж дня, коли побачили світлину з незайнятими місцями іншими автомобілями на парковці біля торгового центру про який говорили.
В цей же день ми почули і взяли участь в обговоренні найцікавішої теми «Роль статевого життя для жінки з інвалідністю» від лікаря загальної медицини сімейної практики С.М. Часовенко. Не секрет, що про цю тему ніхто не говорить. Тому, присутнім було так цікаво дізнатися багато нового та корисного для здоров’я, що майже двох годин часу на цю тему ніяк не вистачало. Розходитися ніхто не хотів. Домовилися за ініціативою С.М. Часовенко зустрічатися кожного місяця.
Другий день був феєрично святковим, жіночим, ніжним та багатим на перевтілення. До нас завітала творча команда салону краси «SLAVA SNUDIO». Директор салону пані Ярослава Малинська вразила мене, за що я ій безмежно вдячна, своєю людяністю, добротою та неймовірним професіоналізмом. Ярослава Іванівна настільки професійно все організувала для наших особливих персон, що мені як організатору, залишалось тільки насолоджуватись процесом.
Важливе, що відбулось це – підписання угоди про співпрацю між салоном краси «SLAVA SNUDIO» та ЧОГОІВ «Лідер». Тепер наші дівчата будуть навчатися в школі краси, отримувати дипломи візажистів, перукарів, майстрів манікюру, отримувати послуги, поради та консультації від професіоналів. Я, до речі, вже навчаюсь в цьому чудовому закладі і моя давня мрія отримати диплом майстра візажу скоро збудеться.
Майстри під керівництвом Я.Малинської працювали натхненно, наші красиві дівчата моделі перевтілювалися на очах. Я знаю, що кожна жінка після відвідування салону краси почуває себе більш впевненою і ніби виростають крила, які допомагають летіти з гордо піднятою головою. Так і наші чарівні учасниці літали немов метелики з новими зачісками та стильними макіяжами. Завершилась школа краси та гармонії показом модельного одягу від молодих дизайнерів, яких запросила на наше дійство дизайнер одягу пані Любомира Зайцева.
Фотосесія «Краса в унікальності» принесла море задоволення тому що Богдан Малинський – фотограф з тонким талантом від Бога зміг підкреслити та уловити найчарівніші та най таємничі риси наших королев та принцес. Прекрасні світлини від Богдана залишать нам спогади на все життя про ту мить, яка іноді буває дорожче за життя.
Завдяки сприяння міського голови Чернівецької міської ради О.П. Каспрука та особисто І.В. Кожуленко на двох низкопольних автобусах , так як нас було більше ніж 20 людей на візочках, ми поїхали на нашу панську вулицю Ольги Кобилянської для проведення флешмобу «НЕ ЗДАВАЙСЯ».
Мета флешмобу – підтримка військових хлопців, що на жаль, опинилися в візках отримали інвалідність захищаючи нас в АТО. Захоплюючись піснями та голосом Марини Тимофійчук, нашої буковинської співачки, автора та виконавиці пісень, колись навіть не мріяла, що будемо співати з нею разом. Пісня Марини «А ти не здавайся» розчулила тих хто слухав як Марина Тимофійчук та наша команда учасниць семінару жінок з інвалідністю ії виконувала. Ми, маємо надію, що слова: «А ти не здавайся, коли тебе чекають. А ти не здавайся – знай, що з тобою правда, З тобою віра, з тобою Бог… А ти не здавайся – з тобою любов». допоможуть і підтримують того хто зараз не знає, як жити далі, впав в відчай і не вірить в себе. Молимо Бога дати миру нашій рідній Україні.
Флешмоб пройшов впевненно і гарно. Усією необхідною апаратурою (Марина грала на піаніно) забезпечив музичний салон «Ремікс». Добре коли є добрі люди.
З почуттям надії на мир та злагоду ми за запрошенням власника ресторану «Панська Гуральня» завітали пригоститися, погрітися, попити кави та посмакувати смаколиками в доступний для нас заклад, за що ми щиро дякуємо.
Насичений подіями день завершився довгим приємним спілкуванням в готелі «Буковина» святковою вечерею за яку ми вдячні благодійникам які підтримали наш захід – Андрію Дмитровичу Маковею, Групі «Подаруй усмішку»,ГО «Золоті Леви Чорної сотні», Брижаку Петру Михайловичу, Роману Чоботарю, Ігору Матейчуку.
Всі три дні семінару для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток» в якому взяли участь 60 учасників проходив в готелі «Буковина». В готельному комплексі «Буковина», який є окрасою нашого міста ми відчували себе дуже комфортно і по європейському. Толерантне , тепле та професійне ставлення до нас нам дуже сподобалось і запам’ятається. Ми відчували доброту і ненав’язливість. Смачне харчування в ресторані «Чернівці» допомогло нам відчувати себе як дома. Дякуємо за підтримку в усьому!
Третій день був не менш насиченим і цікавим. Письменниця, психолог Христина Сирова розповіла учасникам чому щастя кожен вартий, а практикуючий психолог Максим Пансек допоміг зрозуміти як розкрити силу свого Я. Семінар завершився. Бачила, як неохоче всі роз’їхалися по домівках. Хотілося, ще бути разом, набиратися знань, енергії та впевненості. Радію, кожному маленькому успіху. Радію тому, що для когось це була едина можливість вийти з хати та відчути себе жінкою. Кажу як є. Знаю, що після нашого заходу щось зміниться. Шановні дрізі! Усі хто долучився до організації нашого заходу, хто хвилювався разом зі мною,допомогав, вкладав енергію та емоції, щиро дякую ВАМ.
Дорогі мої дівчата я дякую вам, що ви гарні, цілеспрямовані, сильні і по жіночому слабкі. Вас багато! Ми це зробили!
Представник НАІУ у Чернівецькій області