Роз’яснення щодо отримання надбавки на догляд за дитиною-інвалідом

11 Лютого 2013 Друкувати цю новину

Станом на 1 січня 2013 року на обліку в управлінні соціального захисту Львівської міської ради перебуває понад 2,3 тис. отримувачів державної соціальної допомоги дітям-людини з інвалідністюм (до 18 років). З них 1479 осіб отримують надбавку на догляд за дитиною-інвалідом. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Нагадаємо, що 26 червня 2011 року внесено зміни до Наказу від 30.04.2002 N 226/293/169 «Про затвердження Порядку надання державної соціальної допомоги людини з інвалідністюм з дитинства та дітям-людини з інвалідністюм», відповідно до яких надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати незалежно від того, за якою дитиною вона знаходиться у відпустці, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду за умови фактичного догляду за нею.

А також, надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

Одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи навчання та служби. Одинокою матір'ю (одиноким батьком) вважається особа, яка відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» має право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям, крім вдів та вдівців з дітьми, матерів (батьків) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті.

Надбавка на догляд призначається з дня звернення за її призначенням та призначається на кожну дитину-людини з інвалідністю, на яку призначена державна соціальна допомога.

Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом необхідно додатково подати:

 • заяву про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом;
 • довідку про склад сім'ї (крім сім'ї опікуна, піклувальника);
 • копію трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка державного реєстратора про проведення (відсутність)державної реєстрації особи із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації особи, довідка органу державної податкової служби про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки;
 • довідка про спільне проживання дитини з інвалідністю з одним з батьків, усиновителем, опікуном, піклувальником, видана уповноваженим органом за місцем проживання.
 • довідка з місця навчання дитини;
 • рішення про встановлення опіки чи піклування над дитиною-інвалідом (для опікунів і піклувальників дітей-осіб з інвалідністю).
 • довідку про потребу дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді за формою затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.06.12р №430.
 • особи, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, увідпустці без збереження заробітної плати, додатково подають довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, в якій зазначено, що дитина-інвалід потребує домашнього догляду.
 • у разі якщо фізична особа зареєстрована як підприємець, довідка про доходи за останній звітний період (рік) органу державної податкової служби про відсутність доходів від зайняття підприємницькою діяльністю надається щоквартально. У разі її неподання виплата надбавки на догляд за дитиною-інвалідом припиняється.

Розмір надбавки на догляд:

 • за дитиною-інвалідом віком до 6 років складає 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
 • за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожиткові мінімуми з 1 січня становлять: для дітей віком до 6 років - 972 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років – 1 210 грн.

Для отримання детальнішої інформації мешканці Львова можуть звертатись за консультаціями до районних відділів управління соціального захисту:

Галицький:тел.:235-80-83(вул. Ф. Ліста, 5)

Личаківський:тел.: 235-71-62(вул. Театральна, 10)

Залізничний:тел.:295-82-28(вул. Виговського, 34)

Франківський:тел.:237-50-81(вул. Ген. Чупринки, 85)

Шевченківський: тел.:252-28-40(вул. Липинського, 11)

Сихівський:тел.:254-64-80(просп. Черв. Калини, 66)

galinfo

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.