“Різдвяний пряник”: як діє масштабна благодійна акція на підтримку онкохворих дітей в Луцьку

23 Грудня 2019 Друкувати цю новину

Різдвяні пряники задля допомоги одноліткам розмалюють школярі в Луцьку. Солодощі продадуть, а отримані гроші передадуть центру, в якому лікуються онкохворі діти. Більше про волонтерську ініціативу розкажуть кореспонденти "5 каналу".

Спеціальним кремом п'ятикласники розмальовують пряники у формі зірок, оленів та Святого Миколая.

"Зробив зірочку, на якій є шапочка Санта Клауса або Діда Мороза. Плюс кокосовою стружкою та додав декілька зірочок", – розповідає Святослав Качмар, школяр.

"Робити все обережно, акуратно, щоб не було, як тяп-ляп. Я думаю, що їм сподобається і надіюсь на це", – ділиться школярка Оксана Гаврищук.

Діти прикрашають печиво у вільний від навчання час. Після уроків залишається майже увесь клас. Вірять, що їхні старання обов'язково допоможуть ровесникам, які поки що хворіють.

"Я, наприклад, здорова, а вони зараз у лікарні. Це ж можуть уколи колоти, таблетки постійно пити, мучитися від цього, ти страждаєш. То, здається, це – найменше, що я можу для них зробити", – переконана Соломія Романова, школярка.

"Радощі можуть хоч трохи перебороти хворобу, щоб діти змогли вірити, що можуть вилікуватись", – вважає школяр Володимир Зімич.

Пряники печуть батьки школярів. Наталія Лабудяк – одна з них. Каже: до акції "Різдвяний пряник" приєдналася без вагань. Щодня до благодійної ініціативи долучаються дедалі більше дорослих

"Чесно кажучи, за цей тиждень вже мабуть більш як тисячу і так от малюємо. Я ще не бачила таких діток, яким би це не сподобалось. Спочатку вони малюють, отримують задоволення, потім діляться, отримують задоволення, а в кінці вони ще ласують цим всім і отримують задоволення", – розповідає жінка.

Частину пряників учасники акції передадуть дітям, що лікуються в онкогематологічному центрі, решту волонтери доправлять до магазинів, що підтримують благодійну акцію. На зібрані кошти придбають інфузомати для дитячого онкоцентру. Це спеціальне приладдя, яке застосовують для введення препаратів пацієнтам.

"Інфузомат – це такий апарат, який капає хімію маленьким пацієнтам в онкогематологічному відділенні. Їх на даний момент потрібно 5. Один апарат вартістю 70 тисяч гривень", – розповідає організаторка акції Юлія Панасюк.

Скриньки із зібраними грошима відкриють вже після свят. Усі гроші відразу передадуть до благодійного фонду "Стоп рак".

Надія Дворянчук, Олег Ткачук, "5 канал"

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.