Рівненщина продовжує марафон адвокаційно-просвітницьких активностей щодо прав родин дітей з інвалідністю, ООП

9 Червня 2021
Друкувати цю новину

На Рівненщині в мм. Костопіль та Березне відбувся 2-й етап міжрегіональної конференції  на тему «Раннє втручання запорука успішної інклюзії», яку організували очільниці тамтешніх ІРЦ: директорка Костопільського ІРЦ №2 Вікторія Наумович  та директорка Березнівського ІРЦ Тетяна Шнайдер спільно з активістами місцевих батьківських ГО, зокрема, ГО «Сонячний промінь» та Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»

Під час проведення конференції на зустрічах в обох містах Рівненської області учасники (працівники ІРЦ, практичні психологи, батьки дітей з інвалідністю/ООП):

– ознайомилися з життям родин дітей з інвалідністю в умовах карантину;

– зрозуміли значення послуги раннього втручання в житті родин, що виховують дітей з особливостями та порушеннями розвитку /інвалідністю/ ООП чи ризиком їх появи;

– обговорили, як на надання медичних, соціальних та освітніх послуг дітям з інвалідністю та їх родинам вплинула пандемія COVID-19, в тому числі на прикладі результатів загальнонаціонального дослідження щодо доступності освітніх та розвиткових послуг для дітей різних соціальних груп, з різним рівнем необхідної підтримки та в різних населених пунктах (селі, містечку, місті тощо).

 «Щиро дякуємо чудовому, спікеру Alena Skrypko за теплу та інформативну зустріч! Сподіваємося на подальшу співпрацю! Ми глибоко переконані, що об’єднавши зусилля – зможемо створити в Україні достойні умови для життя кожної людини!» -написала в пості від ІРЦ №2 м.Костопіля у ФБ  його очільниця Вікторія Наумович.

Після завершення зустрічі з батьками та фахівцями у місті Березному, фахівці ІРЦ та національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Олена Скрипко у приміщенні Березнівського ІРЦ провели спільну робочу зустріч з депутатами Рівненської обласної ради, співробітниками Березнівського ІРЦ та представниками місцевого бізнесу щодо доступу до освіти дітей з ООП, зокрема, з інвалідністю, порушеннями, обмеженнями життєдіяльності, започаткування у Березному послуги раннього втручання, покращення якості відповідних освітніх послуг, що вони отримують, як результат – поліпшення життя родин таких дітей.

Під час зустрічі представники місцевої влади запевнили в своїй готовності і надалі підтримувати центр, в тому числі, задля забезпечення доступності до його послуг в умовах можливих карантинів.

Захід проводився в рамках грантового проєкту «Рівний доступ до освітніх і розвиткових послуг в Україні в контексті поширення COVID-19» , який впроваджується ГО «Соціальна синергія» у партнерстві з Всеукраїнським форумом «Батьки за раннє втручання»  та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар