Рівненщина: прокурор області Василь Присяжнюк провів міжвідомчу нараду з питань додержання прав дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку

5 Березня 2013 Друкувати цю новину

28 лютого прокурор області Василь Присяжнюк провів міжвідомчу нараду з питань додержання законодавства у сфері охорони дитинства, прав дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку. 

У нараді взяли участь керівники Департаменту соціального захисту населення, управлінь охорони здоров'я, освіти і науки, служби у справах дітей Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненських обласних центрів зайнятості та соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також міськрайпрокурори області. 

У своєму вступному слові прокурор області Василь Присяжнюк наголосив, що забезпечення прав дітей, особливо з вадами розвитку, є основним із завдань держави, отже, й усіх присутніх. Всього в області проживає 19 тисяч дітей з обмеженими можливостями та 6,5 тисяч дітей-осіб з інвалідністю. Проте, незважаючи на розгалужену мережу установ і закладів, які повинні повсякденно опікуватись правами дітей, системна робота щодо їх реабілітації та соціального захисту відсутня, а державні та регіональні програми щодо поліпшення становища таких дітей, виконуються вкрай формально. 

У результаті неналежного фінансування вказаних програм на Рівненщині у 2012 році забезпечено засобами реабілітації тільки 160 дітей-осіб з інвалідністю, що становить 22 відсотки від потреби, фактично охоплено санаторно-курортними лікуванням 25 відсотків дітей, які потребували оздоровлення. Для підвезення до місць навчання неповнолітніх з обмеженими можливостями обладнано лише один шкільний автобус. 

Поряд з недостачею фінансових ресурсів, іншими чинниками гальмування реабілітації дітей з обмеженими можливостями є об’єктивні причини, а саме - упущення і недоліки у діяльності органів виконавчої влади. Ними недостатньо забезпечено дотримання законодавства щодо соціального захисту дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку, охорони їх здоров’я, працевлаштування, забезпеченості освітніми послугами, також майновими та житловими правами. 

В контексті обговорення проблем соціального захисту дітей-осіб з інвалідністю учасниками наради прийнято рішення, які за наслідками передбачених у ньому заходів, реально вплинуть на стан законності та захисту гарантованих державою прав дітей з особливими потребами. 

"Кожна дитина має відчувати, що вона захищена і про неї дбають, а якщо це дитина з вадами розвитку – то увага до неї має бути особлива. Сподіваюсь, що наступні дії органів прокуратури в координації з органами влади сприятимуть тому, щоб діти у нашому краї відчували всебічну захищеність," – підсумував Василь Присяжнюк.

Слід зазначити, що за результатами проведених перевірок з питань додержання прав дітей з вадами розвитку, що її провели в цьому році органи прокуратури Рівненщини, поновлено права 270 дітей зазначеної категорії. Задля усунення порушень законодавства у цій сфері внесено в органи влади 55 подань, притягнуто до відповідальності 30 посадовців.

УкрЗахідІнфо

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.