Рішення Київської міської ради № 653/1517 від 2 липня 2015 року Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян — осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими фізичними можливостями за рахунок міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам»

20 Серпня 2015 Друкувати цю новину

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальні послуги», рішення Київської міської ради від 28 січня 2015 року № 60/925 «Про бюджет міста Києва на 2015 рік», рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року № 19/5406 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011 — 2015 роки, з метою підвищення соціального захисту киян Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян — осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими фізичними можливостями, що додається.
2. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради «Хрещатик».

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Київський міський голова В. Кличко
Додаток
до рішення Київської міської ради
від 02.07.2015 №653/1517

ПОРЯДОК
забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян — осіб з інвалідністю та осіб з обмеженими фізичними можливостями

1. Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для максимального відновлення втрачених функцій органів киян-осіб з інвалідністю (в тому числі першочергово, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО), дітей-осіб з інвалідністю, осіб похилого віку з ушкодженнями та захворюваннями опорно-рухового апарату, іншими захворюваннями, що зумовлюють потребу в таких виробах, жінок, які зазнали мастектомію, та осіб, які мають право на таке забезпечення згідно із законодавством, які зареєстровані в місті Києві та внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих (взятих на облік) у місті Києві (далі — інваліди та інші особи), додатково до встановлених законодавством пільг вищевказаним категоріям громадян.

2. Інваліди та інші особи мають право на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про охорону дитинства», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

3. Фінансування витрат на придбання технічних та інших засобів реабілітації для осіб з інвалідністю та інших осіб здійснюється за рахунок міського бюджету у межах коштів, передбачених на ці цілі.

4. Технічні та інші засоби реабілітації для забезпечення осіб з інвалідністю та інших осіб за рахунок коштів міського бюджету виготовляються, постачаються і ремонтуються протезно-ортопедичними підприємствами незалежно від форми власності, їх відокремленими структурними підрозділами, що відповідають кваліфікаційним вимогам або мають впроваджену систему управління якістю, яка відповідає вимогам міжнародних гармонізованих стандартів ДСТУ ISO 9001 «Система управління якістю. Вимоги» та/або ДСТУ ISO 13485 «Вироби медичні.  Системи управління якістю. Вимоги щодо регулювання», згідно з заявками на виготовлення та поставку технічних та інших засобів реабілітації, наданими підприємствами-виробниками.

5. Забезпечення осіб з інвалідністю та інших осіб індивідуальними складними та атиповими протезами здійснюється за їх індивідуальною заявкою за цінами, визначеними на підставі фактичної вартості на їх виготовлення згідно з Законом України «Про ціни та ціноутворення».

6. Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спрямовує бюджетні кошти підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю та інших осіб на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації і надання послуг з їх післягарантійного ремонту.

7. Перерахування бюджетних коштів здійснюється на підставі актів приймання-передачі робіт (надання послуг), до яких додається витяг з реєстру про видані людини з інвалідністюм та іншим особам технічні та інші засоби реабілітації.
Пріоритетність спрямування бюджетних коштів надається виготовленню технічних та інших засобів реабілітації для осіб з інвалідністю (в тому числі першочергово, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО), дітей-осіб з інвалідністю.

8. Жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їхнього кріплення, протезами молочних залоз для занять фізкультурою та плаванням, ортезами на верхні кінцівки, компресійними рукавами.

9. Інваліди та інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.

10. Підставою для проведення складного протезування або ортезування є наявність ускладнень стану опорно-рухового апарату, перелік яких визначено Положенням про первинне та складне протезування осіб з вадами опорно-рухового апарату, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 вересня 2004 року № 234 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 04 серпня 2014 № 524), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 серпня 2014 року за № 1027/25804.

11. Медичні показання до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації визначають для: осіб з інвалідністю (в тому числі першочергово, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО) — медико-соціальні експертні комісії (далі — МСЕК) з оформленням індивідуальної програми;
дітей-осіб з інвалідністю та інших осіб — лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (далі — ЛКК) з оформленням відповідного висновку;
дітей-осіб з інвалідністю, які досягли шестирічного віку (для забезпечення кріслами колісними, які керуються супроводжуючою особою, з приводом, який приводиться в рух електричним двигуном; кріслами колісними з електричним приводом та ручним керуванням на задні колеса; кріслами колісними з електричним приводом та сервокеруванням на задні колеса), та з 14 років (для забезпечення кріслами колісними з електричним приводом та ручним керуванням на передні колеса (дорожні); кріслами колісними з електричним приводом та сервокеруванням на передні колеса (дорожні) — ЛКК з оформленням відповідного висновку;
постраждалих внаслідок антитерористичної операції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей-осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів», яким не встановлена інвалідність,— військово-лікарські комісії (далі — ВЛК) з оформленням відповідного рішення чи ЛКК з оформленням відповідного висновку.

12. Протези та ортези видаються з розрахунку один виріб на три роки. За наявності довідки з місця роботи (навчання) — один протез на два роки.
У разі численних (два і більше) уражень верхніх та/або нижніх кінцівок протези та/або ортези видаються з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік.
Інвалід, дитина-інвалід, інша особа, що потребує забезпечення двома або більше видами індивідуальних засобів реабілітації, які належать до однієї групи, але через відмінності у призначенні та відновленні втрачених функцій органів не є взаємозамінними, забезпечуються кожним видом таких засобів у кількості та на строк, визначені вище.

13. Облік осіб з інвалідністю та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, ведуть управління праці та соціального захисту населення районних у місті Києві державних адміністрацій, керуючись постановою Кабінету Міністрів від 5 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей-осіб з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів».

Київський міський голова В. Кличко

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук