Результати моніторингу доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадської приймальні Міністерства освіти і науки України

by sancho | 16 Вересня 2020 11:24

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення доступності громадської приймальні Міністерства освіти і науки України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг.

Моніторинг здійснювався шляхом направлення до Міністерства освіти і науки України опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу з’ясовано, що приміщення громадської приймальні Міністерства освіти і науки України частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю, зокрема наявний пандус, дверні прорізи достатньо широкі для проходження крісла колісного, наявна кнопка виклику співробітників громадської приймальні, розміщена на висоті не вище 110 см, санітарний вузол знаходиться на доступному поверсі.

Проте кабіна санвузла не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Також не враховано потреби осіб з порушенням зору, оскільки відсутні тактильні таблички для таких людей.

У зв’язку із цим, існує потреба в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відвідувати громадську приймальню міністерства без перешкод.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Source URL: https://naiu.org.ua/rezultaty-monitoryngu-dostupnosti-dlya-osib-z-invalidnistyu-ta-inshyh-malomobilnyh-grup-naselennya-gromadskoyi-pryjmalni-ministerstva-osvity-i-nauky-ukrayiny/