Рекомендації Ради Європи: розроблено спільно з НАІУ

by Olga Zhurbenko | 14 Грудня 2011 20:36

Рекомендації Ради Європи: розроблено спільно з НАІУ За ініціативи Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України відбулася прес-конференція присвячена прийняттю у Раді Європи Рекомендацій діючим державам-членам Ради Європи щодо участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті. У заході взяли участь: Олександр Владиченко – генеральний директор Генерального директорату соціальної єдності Ради Європи; Валерій Сушкевич – член Комітету експертів Ради Європи по участі людей з інвалідністю у політичному та громадському житті (CAHPAH-PPL), голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів,ветеранів та осіб з інвалідністю, голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України; Владімір Рістовскі – керівник Офісу Ради Європи, представник Генерального секретаріату Ради Європи з координації програм Ради Європи, а також представники Секретаріату Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю,представники міністерств та відомств України та громадських організації осіб з інвалідністю України.

Документ, вперше представлений Асоціацією осіб з інвалідністю України для національної аудиторії, містить чимало принципово важливих положень. Як повідомив Олександр Владиченко, у виборчій сфері рекомендовано забезпечити доступність бюлетенів та програм партій у формах, доступних для осіб з вадами зору та слуху. Зокрема, бюлетені мають видаватися мовою Брайля.

«Держави-члени мають вжити заходів для забезпечення того, щоб інформація про суспільні справи та політичну діяльність (включаючи виборчі програми) була наявною у різних формах, таких як мова жестів, шрифт Брайля, аудіо, електронні, а також полегшені для читання та розуміння варіанти», – наголосив О.Владиченко.

«Виборчий процес, доступний для всіх – лише частина даних рекомендацій. Загалом, йдеться «про участь людей з інвалідністю у політичному та громадському житті на всіх ланках владних інституцій, громадянського суспільства», – роз’яснив голова Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та осіб з інвалідністю, голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України Валерій Сушкевич, який є одним з експертів-розробників цього документу.

Рекомендації включають такі принципи відносно людей з інвалідністю: рівні права та можливості, доступність (товари та послуги, інформація і комунікація, процедури виборів тощо), недискримінація при здійсненні правової дієздатності, допомога у прийнятті рішень та вільний вибір, освіта, включення у процеси прийняття рішень.

«Ці рекомендації – набір практичних заходів, які рекомендовано прийняти державам-членам Ради Європи, у тому числі й Україні», – прокоментував документ О.Владиченко.

Рекомендації розроблялися протягом трьох років Комітетом експертів Ради Європи за участю людей з інвалідністю, які беруть участь у політичному та громадському житті (CAHPAH-PPL). Спочатку Комітет розробив анкету з питаннями щодо пристосування існуючих політичних, інституційних та нормативних рамок до потреб осіб з інвалідністю, щоб забезпечити їх включення в життя суспільства. Після отримання відповідей від 31 держави-члена Ради Європи був складений документ, затверджений Комітетом Міністрів РЄ.

Прес–служба НАІУ

Газета «Без Бар’єрів» №23 12.12.2011 р[1]

Endnotes:
  1. Газета «Без Бар’єрів» №23 12.12.2011 р: http://www.bbnews.com.ua/rekomendats-radi-vropi-rozrobleno-sp-lno-z-na-u-gazeta-bez-bar-r-v-23-12-12-2011-r

Source URL: https://naiu.org.ua/rekomendatsiji-radi-evropi-rozrobleno-spilno-z-naiu/