Регіональний форум з просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громад задля розширення можливостей в Україні

3 Травня 2018 Друкувати цю новину

24-25 квітня у Святогірську (Донецька область) представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України взяли участь в роботі Регіонального форуму з просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громад задля розширення можливостей в Україні, організований ООН Жінки спільно з Українським жіночим фондом, за підтримки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій. 

Під час Форуму більш ніж 120 жінок та чоловіків з 20 громад Донецької та Луганської областей поділилися своїм досвідом застосування Методології мобілізації громад. Учасники та учасниці також представили результати та висновки, отримані в перших пілотних проектах, що впроваджувалися органами місцевої влади та групами самодопомоги жінок у східній Україні. На Форумі також обговорювалися кращі міжнародні практики з мобілізації громад, зокрема у Казахстані, Киргизстані, Молдові та Великій Британії.

Протягом двох років мобілізаційної діяльності були утворені 58 груп самодопомоги; 364 жінки та 52 чоловіка були залучені до участі у процесах місцевого планування. Зі створених 58 груп самодопомоги, 20 отримали офіційний статус громадських організацій.

«Застосовуючи методологію мобілізації громад задля розширення можливостей, програма мобілізувала жінок та чоловіків, у тому числі серед найуразливіших верств населення, до пілотних громад та долучила їх до місцевих процесів прийняття рішень та відновлення», - зазначила Тамара Таварткіладзе, програмна менеджерка ООН Жінки Україна.

«Мобілізація громад для розширення можливостей потрібна кожному. Та жінки відіграють в цих процесах найактивнішу роль», - підкреслила Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду.

Регіональний форум був організований в рамках спільної програми ООН Жінки-ПРООH «Відновлення управління та сприяння примиренню у громадах України, що постраждали від конфлікту», яка фінансується Європейським Союзом.

За інформацією сторінки ФБ ООН Жінки.

 

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Напишіть відгук