Раннє втручання – невід’ємна частина успішної та спроможної громади

Раннє втручання – невід’ємна частина успішної та спроможної громади
8 Квітня 2019
Друкувати цю новину

Протягом 9 годин п’ятниці 5 квітня 2019 року у селі Преображенка батьки дітей з особливостями розвитку (з інвалідністю, з груп ризику), представники Міністерства соціальної політики України, делегацій з Вінницької, Львівської, Одеської областей та міста Кривий Ріг, спеціалісти команд раннього втручання (РВ), фахівці освіти, медицини, соціального захисту та працівники ОМС, які мешкають та працюють в ОТГ Запорізької області обговорювали стан впровадження РВ в Україні, а також можливості його впровадження власними силами громад на прикладі ОТГ Преображенка.

II щорічна міжрегіональна конференція з питань раннього втручання в ОТГ Преображенка «Раннє втручання – невід’ємна частина успішної та спроможної громади» проводилася в рамках грантового проєкту  «Діти – майбутнє громади», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», що впроваджується HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) та  БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ).

Ось що про участь у конференції розповіла активістка зі Львова: «Троє батьків – членів львівської регіональної платформи ВФ “Батьки за раннє втручання” я – Юлія Аронова, а також Людмила Аннич та Надія Балук, та фахівець відділу раннього втручання центру “Джерело” Анна Балух, які представляли Львівщину на IIй щорічній конференції з питань інтеграції послуги раннього втручання на місцевому рівні, стали не лише слухачами, але й спікерами конференції.

Маючи у Львові понад 20-річний досвід впровадження послуги РВ, ми маємо чим поділитися, але й радо цікавимося досвідом інших регіонів та організацій.

Приклад організації послуги РВ в Преображенській ОТГ – унікальний для України. Саме тут вперше пішли шляхом організації комплексної допомоги сім”ям, які виховують дітей з порушеннями розвитку чи ризиком виникнення таких порушень, в межах ОТГ. Це дуже цікавий досвід, бо він яскраво свідчить як багато може громада, якщо ставить перед собою цілі.

Приміщення під центр виділили у одному з дошкільних закладів. Частина фахівців центру РВ – це власне працівники ДНЗ, ззовні залучено соціального працівника. Зараз у центрі РВ в с.Преображенка послугу отримують 10 сімей, які проживають у різних населених пунктах об’єднаної громади».

Преображенська конференція з питань РВ вже вдруге проводилася ГО «Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство»», Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області» та ОТГ Преображенка, цьогоріч за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС).

На заході були розглянуті та обговорені декілька тем, що зв’язані з питаннями впровадження та роботи кабінетів раннього втручання у Запорізький та декілька інших областях України. Ось деякі з них:

  • Послуга «раннє втручання»: основні принципи.
  • РВ – команди практиків про досвід та результати.

Була проведена велика панельна дискусія «Інтеграція послуги РВ на рівні громади», за такими темами:

  • Чому ви підтримуєте раннє втручання?
  • Як впровадження послуги  РВ впливає на дитину, родину, громаду?
  • Що можливо зробити на рівні громади за для розвитку послуги РВ?

Також булі проведені три тематичні панелі:

  1. Діалог спеціалістів та практиків з  батьками про:
  • адвокацію послуги раннього втручання;
  • впровадження підтриманого проживання;
  • організацію реабілітаційно-оздоровчих таборів; 
  • співпрацю з органами місцевого самоврядування,
  • методи реабілітації: «що спрацювало для моєї дитини»?
  1. Спеціалісти та практики – фахівцям. Передаємо досвід та методики.
  2. Інтеграція послуги РВ на місцевому рівні (панель для представників ОМС з ОТГ Запорізької, Вінницької та Одеський областей).

Відбувся дуже цікавий та досить інформаційно наповнений  Відкритий мікрофон  з представниками команд раннього втручання, практиків впровадження реабілітаційних послуг, соціальних ініціатив та батьківського руху.

З відео-вітанням до учасників конференції  звернулись Дама Філіппа Рассел, віце-президент британської благодійної організації людей, які виконують ухід Carers UK, та Армора Вейсон, менеджерка програми “Батьки за раннє втручання в Україні” від HealthProm.

Представниця Фонду Об’єднаних Сердець з Кривого Рогу, який виступив як партнер конференції, Анна Давиденко повідомила: «Конференція була крута! Був продемонстрований досвід впровадження раннього втручання в сільській місцевості та ще багато корисного! Мала нагоду поділися досвідом організації реабілітаційно-оздоровчих таборів для дітей з інвалідністю в співпраці з органами влади. Щиро вдячна всім організаторам».

 

  Категорія: