Рак виліковний: вчені виявили 23 гени, які контролюють поширення злоякісних пухлин

23 Січня 2017 Друкувати цю новину

Рак виліковний: вчені виявили 23 гени, які контролюють поширення злоякісних пухлинВчені виявили 23 гени, які контролюють, яким чином рак потрапляє в організм людини. А це дає надію на нові методи лікування злоякісних пухлин.

Поширення пухлин або метастазування раку є головною причиною смерті онкологічних пацієнтів. І тепер у них з’явилася надія після того, як вченим вдалося виявити 23 нових гени, які контролюють поширення раку, інформує eizvestia.com/uk/news-ukr.

Ці дані можуть використати при створенні нових ліків для припинення прогресування злоякісних пухлин. Вплив всього лише на один з генів під назвою Spns2 призвів до скорочення метастазування раку на три чверті, йдеться у повідомленні експертів з Wellcome Trust Sanger Institute в Великобританії.

Такі результати досягли під час дослідів на лабораторних мишах, проте вчені налаштовані дуже оптимістично, адже цей успіх можна поширити і на людей.

Відзначимо, що від метастазів помирає понад 90% хворих на рак. І тим не менше, процес, під час якого пухлини рухаються організмом, недостатньо зрозумілий науці. Саме для того щоб розібратися, які саме гени контролюють метастазування раку, вчені стежили за цим процесом у генетично модифікованих мишей.

Загалом вчені досліджували 810 генів. 23 з них прямо впливали на метастазування раку шкіри у напрямку до легень. Якісь гени прискорювали цей процес, а якісь його призупиняли.

Виявилося, що більшість із цих генів також впливають на імунну систему, змінюючи здатність організму боротися з інфекціями.

З’ясувалося, що видалення гена Spns2 призводить до найпомітнішим змін. Воно скоротило ступінь поширення пухлини до легень приблизно в чотири рази.

Далі вчені спостерігали за впливом цього гена на метастази інших пухлин, зокрема кишечника, легень і грудей. Були отримані ті ж самі результати в скороченні швидкості метастазування всіх форм небезпечної хвороби.

Урядовий кур’єр

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.