Рада ухвалила закон про громадські об’єднання

26 Березня 2012
Друкувати цю новину

Верховна Рада схвалила Закон «Про громадські об'єднання». За проєкт у другому читанні і в цілому в четвер, 22 березня, проголосували 334 депутати.

Рада схвалила проєкт № 7262-1 у першому читанні майже рік тому – 17 травня 2011 року. До цього законопроєкт готувався протягом щонайменше шести років.

До другого читання депутати змінили назву закону, замість «Про громадські організації» закон називається «Про громадські об'єднання».

Рада встановила, що громадське об'єднання – це добровільне об'єднання фізичних осіб і (або) юридичних осіб приватного права для здійснення і захисту прав та свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.

Відповідно до прийнятого закону, влада зобов'язана реєструвати громадські об'єднання протягом семи днів. Реєстрація має здійснюватися безкоштовно.

У законі розширено можливості громадських об'єднань займатися комерційною діяльністю. Зокрема, вони зможуть займатися нею безпосередньо, не створюючи окремих підрозділів.

Засновниками громадських організацій можуть бути громадяни України, іноземці та/або особи без громадянства, а також юридичні особи.

Громадські об'єднання за організаційно-правовою формою створюються як громадська організація (засновники – фізичні особи) або громадська спілка (засновники – юридичні особи).

Громадське об'єднання може провадити діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Дія закону не поширюється на діяльність політичних партій; релігійних організацій; непідприємницьких товариств, які створюються органами державної влади або місцевого самоврядування; асоціацій органів місцевого самоврядування і добровільних об'єднань, саморегульованих організацій.

Законом забороняється створення та діяльність об'єднань, мета і дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки.

Громадські об'єднання не можуть мати воєнізованих формувань.

Закон набуває чинності від дня, що йде після опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2013 року.

Нагадаємо, у січні 2011-го Мін'юст заявив про відсутність 167, або 65% громадських організацій з 257, які були зареєстровані в 1996–1999 роках і діяльність яких перевірялася у 2010-му за місцем їхньої реєстрації.

22 березня представники громадських організацій пікетували будівлю Верховної Ради з вимогою якнайшвидшого схвалення в цілому законопроєкту №7262-1 «Про громадські об'єднання».

  Новина має такі "мітки":
  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар