Провідні роботодавці Кропивницького обговорили питання працевлаштування людей з інвалідністю

Провідні роботодавці Кропивницького обговорили питання працевлаштування людей з інвалідністю
12 Грудня 2018
Друкувати цю новину

Провідні роботодавці Кропивницького обговорили питання працевлаштування людей з інвалідністю

3 грудня з нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю, у приміщенні Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, з метою поєднання зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю, відбулось засідання круглого столу з обговорення проблемних питань.

Про це повідомляє Алекс24 з посиланням на прес-службу обласного центру зайнятості.

Участь у заході узяли провідні роботодавці Кропивницького: ТОВ «ТД Агроліга», ТОВ «Мрія Є», ТОВ «Придніпровський олійноекстракційний завод», ПП «Рубіж-Україна-В», ПП «Центр-Еліт», КЗ «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького», а також Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, управління соціального захисту населення Подільської районної в м. Кропивницькому ради та управління соціального захисту населення Кіровоградської райдержадміністрації.

На сьогодні, більшість діючих підприємств регіону є постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами Державної служби зайнятості. Проте, для багатьох інших організацій ці можливості досі залишаються потенційними. Саме тому, для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей, фахівці Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості використовують широкий спектр послуг, які надаються на безоплатній основі.

Директор Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Тетяна Білоусова розповіла про ситуацію на місцевому ринку праці, організацію роботи служби зайнятості у задоволенні потреб населення та роботодавців, у т. ч. про те, що особливу увагу надано працевлаштуванню осіб з інвалідністю, які належать до уразливих груп населення та потребують соціального захисту. Крім того, вона нагадала роботодавцям про послуги служби зайнятості, а саме: організацію робіт тимчасового характеру, стажування на робочому місці, проведення ярмарків вакансій, надання компенсації єдиного соціального внеску. «Протягом року на обліку в центрі зайнятості перебувало 178 осіб з інвалідністю. Ця категорія громадян потребує особливої уваги, адже існують певні вимоги чинного законодавства щодо сприяння зайнятості особам з інвалідністю, а саме: виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю; створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій МСЕК; взаємодія центру зайнятості та роботодавців з питання працевлаштування осіб з інвалідністю», – наголосила Т. Білоусова.

Владислава Рашевська, заступник начальника відділу організації працевлаштування населення Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, зауважила, що протягом року соціальними послугами центру зайнятості користувались 22 учасника АТО інвалідністю, з них 2 демобілізованих бійця було працевлаштовано.

У свою чергу, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Яна Шевченко розповіла роботодавцям про можливість організації не лише професійного навчання безпосередньо під певне вакантне місце, а й спеціального профвідбору, який проводиться кваліфікованими фахівцями центрів зайнятості з психологічною освітою і має на меті максимальне звуження кола претендентів. Також було озвучено інформацію про нові можливості та послуги служби зайнятості для роботодавців, а саме: можливість здійснювати підбір працівників та проводити співбесіди в онлайн-режимі (Skype-співбесіда, публікація відеорезюме та відеовакансія на відеохостингу Youtube). Я. Шевченко запросила присутніх долучитись до сторінок Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, HR- клубу та рекрутингу Кропивницького у соціальній мережі Facebook.

«Запровадження таких новітніх форм роботи значно спростить процедуру пошуку претендента на робоче місце та надасть можливість роботодавцеві підібрати кваліфікованих працівників навіть з інших регіонів. Так, станом на сьогоднішній день, активно впроваджують онлайн-співбесіди підприємства міста та району, які протягом 2018 року провели 92 таких інноваційних співбесід», – повідомила Я. Шевченко.

Усі учасники заходу отримали роздаткові матеріали, у яких були вказані короткі резюме осіб з інвалідністю-шукачів роботи із зазначенням їх вмінь і навичок. Зустріч закінчилася виступами учасників «круглого столу» та обговорення плану спільних дій.

  Категорія: