Прокуратурою проаналізовано стан забезпечення прав дітей-осіб з інвалідністю в автономії

11 Березня 2013
Друкувати цю новину

Прокуратурою АР Крим проведено перевірки додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей-осіб з інвалідністю та дітей з вадами розвитку. В їх ході встановлено численні порушення, що вказують на відсутність належного комплексного підходу влади до розв’язання проблем хворих дітей, які залишаються сам на сам зі своєю бідою, адже їм не забезпечено навчання, лікування, проходження реабілітаційних та корегувальних курсів тощо.

Так, через недостатність спеціалізованих установ у минулому році курс реабілітації пройшли лише 10 відсотків дітей-осіб з інвалідністю. Проте він є скоріше формальним та дуже вузьким за спектром, адже не включає навіть лікувальних фізкультури та масажу.

Трохи більше одного процента дітей-осіб з інвалідністю охоплено інклюзивним навчанням. У той же час діти, що навчаються в школах, стикаються з труднощами при доступі до приміщень навчальних закладів, які не пристосовані для людей з обмеженими фізичними можливостями, не обладнаний належним чином жоден шкільний автобус.

Лише 10–20 відсотків неповнолітніх даної категорії забезпечуються санаторно-курортним лікуванням.

Перевірками з’ясовано, що соціальний супровід сімей з дітьми, що мають вади здоров’я та розвитку у низці регіонів не здійснюється взагалі. Майже повсюдно не організована на постійній основі діяльність психолого-медико-педагогічних консультацій, отже питаннями визначення адекватних форм допомоги для дітей з вадами розвитку ніхто не переймається.

Не реалізується право дітей-осіб з інвалідністю на поліпшення житлових умов, порушення встановлено при забезпеченні медикаментами та засобами реабілітації, при працевлаштуванні. Зокрема, у деяких дитячих лікарнях фінансування на медикаменти здійснюється лише на 5 відсотків від потреби, у низці регіонів не передбачено або невиправдано скорочено видатки на безоплатне забезпечення ліками.

Встановлено й інші порушення, на які загалом внесено 45 документів прокурорського реагування. Прокуратурою АР Крим внесено подання до міністерств освіти і науки, молоді і спорту, соцполітики, охорони здоров’я, поінформовано голову Ради міністрів автономії, представника Президента України в АР Крим про необхідність комплексного вирішення проблем дітей-осіб з інвалідністю.

Прокуратура Автономної Республіки Крим

  Категорія: