повернутися на головну

Український Індекс Корпоративної Рівності

Український Індекс Корпоративної Рівності

Що таке «корпоративна рівність» і чому це важливо?

Всі ми знаємо, що корпорації відіграють дуже важливу роль в нашій економіці і суспільстві. Як роботодавці, виробники і постачальники товарів і послуг, вони впливають на наші рішення та якість життя щоденно. Як економічні агенти, вони мають вплив на державні фінанси і політику на багатьох рівнях. Але чи справді корпорації представляють всіх членів суспільства?

Корпоративна рівність означає, що корпорації дотримуються різноманітності у своїй діловій практиці, в тому числі в політиці в області зайнятості, на керівних ролях, відносинах з постачальниками, в рекламі і маркетингу.

Корпоративна рівність означає, що внесок усіх співробітників, ділових партнерів і клієнтів, незалежно від їх статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, фізичної або психологічної неповноцінності забезпечується середовищем, яке базується на повазі.

Корпоративні лідери розуміють, що корпоративна рівність – це не лише справедливо, але й добре для бізнесу. Дослідження показали, що корпорації, які сприяють різноманітності, більш успішні в довготривалій перспективі. Так як Україна рухається в бік європейської інтеграції, громадяни, робочі, споживачі, представники бізнесу і державні чиновники повинні запитати себе:

  1. Що ми маємо зробити для того, щоб усе працездатне населення мало рівні права з пошуку і отримання зайнятості?
  2. Як ми можемо опиратися на різноманітність в Україні для зміцнення нашої економіки і більш успішного перебування в бізнесі?
  3. Чи хочу я працювати або купувати продукти в компанії, яка не захищає працівників від дискримінації?
  4. Чи поділяє ця компанія мої цінності і розуміє мою точку зору?

Використовуючи сучасний досвід американських адвокаційних організацій, «Точка опори» в кооперації з партнерськими організаціями заснувала Індекс корпоративної рівності.

Український Індекс корпоративної рівності – це національне дослідження корпоративної політики, правил та практик приватних компаній щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності і різноманітносття. Індекс включає дослідження заборони дискримінації за ознаками статі, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Індекс включає опитування найбільших роботодавців України. Ті компанії, які набрали 100 балів, потрапляють в реєстр «Найкращого місця роботи».

Тепер, купуючи товар чи послугу або влаштовуючись на роботу, ви можете дізнатись більше про компанію: підтримує вона заборону дискримінації за всіма ознаками чи ні. Ви зможете не купувати товари компаній, які ігнорують політику рівності та різноманітноття, та обирати товар чи послуги компаній, які забезпечують рівні права для всіх співробітників: так ви сприяєте утвердженню права на рівність для кожного! Ми радимо використовувати наш “Рейтинг корпоративної рівності” у вашому повсякденному житті.

Вз’яти участь в Індексі корпоративної рівності можна за цим посиланням 

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ

Партнери проєкту