Програма житлових субсидій гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату ЖКП незалежно від зміни їх вартості, – Наталія Хоцянівська

by Olga Zhurbenko | 12 Березня 2015 10:49

397ec4cd[1]Головним механізмом соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій. Саме вона гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни їх вартості. Про це сказала начальник управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська під час гарячої лінії тижневика «Аргументы и Факты».

«Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998  № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії», якими встановлено відсоток плати домогосподарств за житлово-комунальні послуги у прямій залежності від розміру середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Для більшостісімей відсоток плати зменшено. Чимало малозабезпечених сімей, які раніше не мали права на субсидію, тепер зможуть її отримати», – поінформувала Наталія Хоцянівська та звернула  увагу, що на сьогодні процедура оформлення субсидій і компенсацій спрощена.

За її словами, на даний час населення справно платить за спожиті житлово-комунальні послуги. Так, у 2014 році було нараховано 39,5 млрд. грн. комунальних послуг, сплачено населенням 36,4 млрд. грн., або 92,2%.

«Обговорюючи процес перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги,  критики, аналітики та споживачі послуг ставлять під сумнів їх економічну обґрунтованість або ж критикують діючу методологію формування тарифів. При цьому жоден із них не розглядає процес підвищення тарифів як вимушений захід, від якого залежить, перш за все, стабільне функціонування підприємств житлово-комунальної сфери та якість послуг, що надаються населенню», – зазначила Наталія Хоцянівська.

Вона також додала, що через відсутність квартирних приладів обліку для багатьох мешканців вартість комунальних послуг стає значною частиною сімейного бюджету, та навела приклад розрахунку.

«Відповідно до соціальних нормативів, споживання однією людиною холодної води складає 2,4 м3. Цей норматив встановлено на підставі дослідження понад 50 тисяч домогосподарств у різних регіонах України та погоджено Міністерством охорони здоров’я. Тобто людина в середньому використовує 2,4 м3 холодної води на місяць, що підтверджують прилади обліку. Якщо рахувати за тарифом на водопостачання та водовідведення в місті Києві у розмірі 7,466 грн. за м3, отримуємо 17 грн. 92 коп. на місяць. Але якщо у вас не встановлено будинкового та квартирного засобів обліку, то ви отримаєте рахунок за 5,5 м3 – це санітарна норма, встановлена Київською адміністрацією, – за що сплачуєте 41,1 грн., тобто в 2,3 рази більше. Якщо встановлено будинковий лічильник, але відсутні квартирні прилади обліку, то оплата може бути 82,13 грн. або більше ніж в 4,5 рази», – розповіла Наталія Хоцянівська.

Урядовий портал[2]

Endnotes:
  1. [Image]: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2015/01/397ec4cd.jpg
  2. Урядовий портал: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247998259&cat_id=244276429

Source URL: https://naiu.org.ua/prohrama-zhytlovyh-subsydij-harantuje-malozabezpechenym-hromadyanam-stabilnist-vytrat-na-oplatu-zhkp-nezalezhno-vid-zminy-jih-vartosti-nataliya-hotsyanivska/