Проєкт відкриває нові можливості щодо працевлаштування переселенцям з інвалідністю

Проєкт відкриває нові можливості щодо працевлаштування переселенцям з інвалідністю
12 Лютого 2016
Друкувати цю новину

Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» спільно з Української асоціацією фізичної терапії та UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID) реалізують Міжнародний проєкт «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Головним партнером даного проєкту у Донецькій області є Донецька обласна організація осіб з інвалідністю ВОІ СОІУ.

Проєкт відкриває нові можливості щодо працевлаштування переселенцям з інвалідністю

Реалізація проєкту триває вже більш 5-ти місяців, і в основному, всі завдання були виконані згідно з планом. А з січня 2016 року кейс-менеджери від  Донецької області взялися за реалізацію найбільш важливих його завдань, що безпосередньо стосуються працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Протягом місця в офісі ДООІ ВОІ СОІУ відбулося 12 первинних індивідуальних зустрічей з особами з інвалідністю, які виявили бажання отримати роботу, або розпочати власну справу. Восьмеро з них заповнили анкети щодо участі у проєкті. Їм була надана допомога  у складанні резюме, які відразу ж були надіслані потенційним роботодавцям. Невдовзі надійшло повідомлення від ПАО «АПК-Інвест» про готовність взяти на роботу двох учасників проєкту – Пікаря Андрія Анатолійовича  та Переяслова Віктора Михайловича, і з 18 січня обидва  були працевлаштовані на даному підприємстві. Виконують вони нескладну роботу, але дуже задоволені тим, що отримали змогу поповнити сімейний бюджет і поліпшити своє матеріальне становище.

Проєкт відкриває нові можливості щодо працевлаштування переселенцям з інвалідністю

Також у січні цього року в рамках проєкту укладено договори про професійне навчання з Інститутом підвищення кваліфікації з трьома учасниками проєкту. Це Носенко Олексій Володимирович, Зайцев Віталій Володимирович та  Ковальова Світлана Іванівна. З березня 2016 року вони почнуть навчатися за спеціальностями “Оператор комп’ютерного набору” та «Оператор комп’ютерної верстки”.

Також визначені кандидатури до участі у тренінгу з відкриття власної справи – Ільченко Максима та Носенко Олексія.

Проведені зустрічі з роботодавцями – керівниками і менеджерами з персоналу підприємств «Злагода», «Друкарський дім», «Медтехніка Донбас сервіс», ПРАТ «АПК-Інвест», філіал Дніпропетровського КЕПОП, ринок «КАБА», ПАО «ВЕСКО» – з питань наявності вакансій для людей з інвалідністю – та представниками громадянського суспільства – керівником ГО «Данко» Вікторією  Хейфець, головою МГАІ м. Слов’янськ Наталією Клочковою, її заступником Тамарою Кравцовою і представником БФ «Каритас» Євгеном Гутсманом, котрих поінформовано про реалізацію на Донеччині  проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Проєкт відкриває нові можливості щодо працевлаштування переселенцям з інвалідністю

Зібрана інформація та підібрані кандидатури осіб з інвалідністю, бажаючих взяти участь у таборах активної реабілітації НАІУ.  Надана допомога технічними засобами реабілітації – двоє ходунків та інвалідний візок особам з інвалідністю – вимушеним переселенцям – Олексію Осляку, Насті Левенець, Олені Винник.

Н. Поламарчук,
регіональний представник НАІУ  в Донецькій області.

На фото: Первинні індивідуальні зустрічі та заповнення анкет ВПО в Донецькому офісі міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

  Категорія: