Проблеми осіб з інвалідністю – на особливому контролі Управління

9 Жовтня 2019 Друкувати цю новину

Проблеми осіб з інвалідністю – на особливому контролі Управління

Одним з основних завдань Управління, відповідно до Положення Управління Держпраці у Черкаській області, є здійснення державного контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у частині реєстрації у регіональному відділенні Фонду соціального захисту інвалiдів, подання звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Протягом 2019 року фахівці Управління провели 209 перевірок щодо додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі у вересні здійснено 12 планових та 2 позапланові перевірки. Перевірені у вересні суб’єкти господарювання дотримуються вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

З вищевказаних питань інспектори праці Управління проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями, семінари на базі центрів зайнятості, щочетверга надають консультації і роз’яснення роботодавцям і працівникам на базі Управління (м. Черкаси, б-р Т. Шевченка, 205, 3 поверх, каб. 304).

Інформація до відома

Працевлаштовувати осіб з інвалідністю зобов’язаний кожен роботодавець. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», для суб’єктів господарювання встановлено норматив в розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо на підприємстві, в установі, організації працює від 8 до 25 осіб, то роботодавцю необхідно працевлаштувати одну особу з інвалідністю. Дискримінація за ознакою інвалідності забороняється законом.

Стаття «Про трудові права осіб з інвалідністю»

Управління Держпраці у Черкаській області

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.